Olejki eteryczne na dolegliwości menopauzy

Jak poprawić nastój podczas menopauzy? Pomysłów jest wiele a jednym z nich jest aromaterapia i zastosowanie olejków eterycznych, które naturalnie poprawiają samopoczucie  
fit.pl
2014-02-26 00:00
Udostępnij
Olejki eteryczne na dolegliwości menopauzy
essential oliPojawiające się zmienne nastroje wśród seniorek, a zwłaszcza uczucie zmęczenia, apatia i rozdrażnienie to typowe objawy menopauzy, by je złagodzić wielu lekarzy i terapeutów poleca olejki eteryczne, które świetnie relaksują, odprężają i likwidują napięcia oraz towarzyszące im bóle.

Dla poprawy nastroju i odprężenia świetnie nadają się olejki : geraniowy, manuka, drzewa różanego grejpfrutowego.

Dla dobrego efektu do miseczki kominka terapeutycznego wypełnionej wodą można dodać po kilka kropel wszystkich wyżej wymienionych olejków.

Mieszankę tę można stosować raz lub dwa razy dziennie. Olejki w swojej nucie zawierają składniki, które pobudzają, łagodzą stany depresyjne, napięcia i lęki  oraz przywracają zdrowe samopoczucie.

Także doskonałym pomysłem na pozbycie się apatii i zmęczenie są kąpiele aromaterapeutyczne. Kąpiel z dodatkiem olejków, która powinna trwać około 15 do 20 minut.

Kąpiel nie powinna być połączona z myciem, gdyż olejki poprzez nacieranie i pocieranie ciała mogą podrażniać zwłaszcza w połączeniu z innymi kosmetykami, dlatego przed kąpielą lepiej wziąć prysznic.

[-------]

essential oilŚwietnym pomysłem jest także nacieranie ciała olejkami eterycznymi, w takim przypadku rozpuszczamy mieszankę olejków w pięćdziesięciu mililitrach bezwonnego oleju roślinnego np. z pestek winogron.

Tak przygotowaną miksturę przechowujemy w ciemnym i suchym miejscu. Przed natarciem ciała warto mieszankę wstrząsnąć.

Zmienne nastoje i apatię łagodzą także krople olejków z kopru włoskiego, lawendowego, szałwii muszkatołowej oraz olejku z drzewa sandałowego. Olejek z kopru włoskiego wpływa a gospodarkę hormonalną jest też łagodnym afrodyzjakiem, olejek z szałwii łagodzi stany depresyjne a lawendowy ma działanie uspokajające

Dodatkowo na uderzenia gorąca świetne działa olejek melisowy w połączeniu z miętą pieprzową a na uporczywe dolegliwości, zadziała także olejek z neroli, o ciepłym, mocnym i szlachetnym zapachu.

Ootrzymywany przez destylację kwiatów z drzewa pomarańczy gorzkiej z parą wodną, wykorzystywany jest między innymi w stanach depresyjnych, lękowych, przy histerii, napięciu nerwowym oraz bezsenności.

www.fit.pl