Od 13 do 17 września trwa Tydzień urologii w Polsce. Akcja skierowana jest do mężczyzn po 50 . roku życia, a zainteresowani mogą w ramach akcji skorzystać z bezpłatnych badań w 28 punktach w całej Polsce  
fit.pl
2010-09-16 00:00
Udostępnij
Tydzień urologii w całej Polsce
happyelderlycouple1Badania urologiczne panowie powinni wykonywać regularnie po 50 a nawet, po 40 roku życia, przynajmniej raz do roku, gdyż ta grupa jest najczęściej narażona na problemy z prostatą a także schorzeniami takimi , jak  rak prostaty, czy stany zapalne.


Praktyka wielu lekarzy pokazuje, iż ponad połowa mężczyzn po 50 roku życia ma problemy z przerostem prostaty, która uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie oraz zaburza fizjologię, a często wyklucza seniora z życia towarzyskiego oraz ogranicza kontakty seksualne.


Prostata (gruczoł krokowy) inaczej stercz usytuowana jest znacznie poniżej pęcherza moczowego. Przerost i stany zapalne powodują problemy z oddawaniem moczu i dyskomfort. Najczęstszymi objawami choroby są trudności z oddawaniem moczu, parcie na pęcherz, krew w moczu i w spermie, impotencja – takich sygnałów nie wolno lekceważyć.


Bardzo często jednak mężczyźni wstydzą się takich dolegliwości a tym bardziej badań. Lekarze przekonują, że obawy są nieuzasadnione, a wczesna diagnoza, to skuteczne leczenie i możliwość uniknięcia szybkiego wykrywania nowotworów prostaty, które są uleczalne.


Wszelkie informacje dotyczące punktów badania można znaleźć na stronie www.tydzienurologii.pl

www.fit.pl