fit.pl mobile logo

Sportowiec na zakupach

  Sport zyskuje w Polsce na popularności. Już prawie połowa Polaków uprawia go regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, co jest niebywałym wzrostem aktywności w porównaniu do poprzednich lat. Wraz z szybko rosnącą liczbą sportowców przybywa także sklepów oferujących sprzęt i ubrania sportowe. Na rynku pojawiają się też nowoczesne gadżety i aplikacje mobilne przeznaczone dla sportowców.
Polacy ćwiczą coraz chętniej, co wpływa na rynek konsumpcji dóbr i usług – powstają nowe siłownie i baseny, organizowane są kursy tańca i sztuk walki, sklepy odzieżowe poszerzają asortyment o ubrania sportowe. Siłę nabywczą sportowców dostrzegają także banki: jakiś czas temu specjalnie do tej grupy skierowano reklamę płatności mobilnych. W końcu podczas walki o dobrą formę nie warto tracić czasu czy upychać portfela w stroju sportowym – by zapłacić za wodę czy batona energetycznego, można skorzystać z mobilnych aplikacji w naszym smartfonie (na przykład Blik), bez którego nie wychodzimy nawet na jogging. Aby dokonywać transakcji za pomocą Blika, nie trzeba na telefon wgrywać specjalnych programów, ponieważ system jest częścią aplikacji mobilnych największych polskich banków (takich jak: Alior Bank, Bank Millennium, BZ WBK, Ing Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski). Korzystanie z niego jest banalnie proste.

Co kupujemy i za ile?

Polacy najchętniej przeznaczają fundusze na opłatę zajęć sportowych – czyli kursy, siłownie, wizyty na basenie – oraz sprzęt sportowy. Najczęściej kupujemy rowery, a amatorskie kolarstwo to nasz ulubiony sport. Stosunkowo rzadko dochodzi do zakupu sprzętu do ćwiczeń siłowych – wolimy odwiedzać siłownię bądź uczęszczać na zajęcia fitness niż zainwestować we własny sprzęt i w samotności pedałować na orbitreku. Średnio na zakupy związane ze sportem oraz karnety na różnego rodzaju zajęcia wydajemy nieco ponad 1000 zł rocznie. W dużej mierze to wzrost zainteresowania sportem generuje większą sprzedaż ubrań i sprzętów sportowych. Wpływ na to mają jednak także inne rzeczy: poszerzający się asortyment sklepów oraz wzrost popularności nowych form zakupów i nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie płatności. Rezygnujemy z ćwiczenia w zwykłej odzieży, ponieważ ubrania przeznaczone specjalnie do sportów zwiększają komfort ćwiczeń.

Mobilne zakupy sprzymierzeńcem sportowców

Wciąż wzrasta liczba sklepów, również tych online, których główną grupą docelową są sportowcy. W sklepach internetowych mamy dostęp do często atrakcyjnych cenowo ofert i licznych rabatów. Nowe systemy płatności pozwalają usprawnić proces zakupów. Ponadto w coraz większej liczbie miejsc można dokonywać płatności mobilnych, które w przypadku sportowców są niesamowitym ułatwieniem. Wyobraź sobie, że wsiadasz w auto w stroju sportowym i jedziesz na siłownię. Potrzebujesz pieniędzy na wodę czy opłacenie karnetu. Do tej pory w takiej sytuacji trzeba było mieć przy sobie portfel, którego przecież nie włożysz do kieszeni na czas treningu, ani nie zostawisz w szatni, gdzie może nie być bezpieczny. Teraz, dzięki płatnością mobilnym, możesz praktycznie wszędzie zapłacić za pomocą telefonu.

Modnie i wygodnie

Czasy, gdy Polki ćwiczyły w dresach, wydają się odchodzić do przeszłości. Coraz częściej decydują się na zakup specjalistycznej odzieży sportowej, która ma tę przewagę, że nie krępuje ruchów oraz – przede wszystkim – zapewnia prawidłową wymianę ciepła. Na rynku królują obecnie wygodne buty do biegania i ubrania termoaktywne, odprowadzające wilgoć w górną warstwę odzieży, przez co skóra dłużej pozostaje sucha. Dzięki takim specjalnym ubraniom ciało sportowca w zimie wolniej się wyziębia, a latem – lepiej chłodzi. Wśród osób preferujących wycieczki górskie modne stały się kurtki z membraną, mające chronić przed warunkami atmosferycznymi i pozwalać skórze na oddychanie – zresztą ten rodzaj kurtek jest coraz popularniejszy nie tylko wśród sportowców. Nie bez znaczenia jest tutaj też moda – w końcu w kolorowych, dobrze dobranych do sylwetki nowoczesnych ubraniach sportowych prezentujemy się znacznie lepiej i bardziej profesjonalnie niż w dresach…

Gadżety dla sportowca

W ramach ciekawostki można jeszcze wspomnieć o pewnych gadżetach, kupowanych na razie jedynie przez nielicznych sportowców, które być może kiedyś zawojują rynek. Są to na przykład komputer pokładowy dla rowerzystów (będący nie tylko licznikiem, ale umożliwiający także łączenie z kamerą, czujnikiem tętna), aplikacje prywatnych trenerów na smartfony czy zegarki satelitarne przeznaczone dla biegaczy.

Angażując się w uprawianie sportu, warto zainwestować w dobry sprzęt i odpowiednie ubranie. Dzięki nim można polepszyć swoje samopoczucie, poczuć się jak profesjonalista i poprawić wyniki. Również nowe technologie mogą ułatwić ci długą i niekiedy wypełnioną potem i łzami drogę do upragnionej sprawności.


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
karolinaa12649126

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH! https://zapodaj.net/b24329f133092.png.html https://zapodaj.net/40938b9d295a3.png.html

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl