ABC zimowej termoochrony włosów

Zimowe wyzwania dla włosów to porywisty wiatr, zmiany pogody, kaptury, czapki i… stylizacja. Szczególnie ta „na gorąco” może stanowić prawdziwy survival dla pasm. Nadchodzące Święta, Nowy Rok i karnawał nastrajają do odważniejszych fal i upięć. Eksperci podpowiadają, że kluczem do utrzymania pięknego i zdrowego wyglądu stylizowanych włosów są: nawilżenie, odbudowa oraz ochrona pasm.
2023-12-19 00:00
Udostępnij
ABC zimowej termoochrony włosów

Włosy potrzebują oddechu, nawilżenia i wsparcia w środku gorącego lata… prawda? Zdecydowanie tak, ale zimą wcale „nie mają lżej”. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że każdego dnia są narażone na zmiany temperatury na dworze, suche powietrze w pomieszczeniach i ciasne nakrycia głowy, które (choć konieczne) nie zawsze idą w parze z dobrze ułożoną fryzurą (prawda?). Po drugie dlatego, że zima, a właściwie przełom roku, to istny festiwal upięć: Święta, karnawał, noc sylwestrowa, studniówki… i wiele innych okazji, których słowo-klucz to stylizacja – w tym ta „na gorąco” czyli przy użyciu lokówki, prostownicy oraz suszarki. Jak ochronić włosy i sprawić, by w środku zimy wyglądały jak wiosenne marzenie? Ekspert radzi.

Nawilżenie i odbudowa

Hasło-klucz zimowej pielęgnacji stylizowanych włosów to proteiny. Co kryje się za tym terminem? W dużym skrócie są to „cegiełki”, które budują nasze kosmyki. – Proteiny to białka proste złożone z aminokwasów. Stanowią podstawowy budulec włosów, nadając im połysk i objętość – mówi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA. Eksperci podkreślają również, że proteiny stanowią filar regeneracji naszych pasm. Dzięki nim możliwe jest skuteczne wypełnianie mikrouszkodzeń, jakie mogą pojawić się na powierzchni włosa.

– Proteiny efektywnie współgrają z komponentami roślinnymi, takimi jak ekstrakt z jabłka, który kondycjonuje skórę głowy. W Jabłuszkowym sprayu termoochronnym BAŚKA te składniki uzupełnia kompleks prebiotyczny. Takie połączenie sprzyja nawilżeniu, odbudowie i wzmocnieniu pasm, co jest niezwykle istotne w okresie zimowym, a także w momencie, kiedy nasze włosy poddawane są częstej i intensywnej stylizacji – mówi Agnieszka Kowalska.

Zabezpieczenie podczas stylizacji

Jak podkreślają specjaliści, modelowanie włosów przy użyciu lokówki, suszarki, czy prostownicy może niszczyć je i osłabiać. Dzieje się tak, ponieważ wysoka temperatura wykorzystywana do stylizacji wysusza pasma i sprzyja ich podatności na uszkodzenia. – Warto chronić włosy podczas modelowania, wykorzystując spray termoochronny. To rodzaj kosmetyku, który ostatnio zyskał dużą popularność. I słusznie, ponieważ skuteczna ochrona pasm stylizowanych to jeden z filarów ich zdrowego i pięknego wyglądu, szczególnie zimą – mówi Agnieszka Kowalska.


Jabłuszkowy spray 2 w 1 termoochrona i objętość

Termoochronny spray dla każdego rodzaju włosów. Bogaty skład bazujący na proteinach i prebiotykach, to kompozycja o właściwościach nawilżających i odbudowujących i wzmacniających pasma, bez ich obciążenia. Formułę uzupełniają niezwykle cenne komponenty: niacynamid i ekstrakt z jabłka, które kondycjonują skórę głowy. Dodatkowo spray pomaga w zabezpieczeniu kosmyków narażonych na działanie wysokiej temperatury (podczas używania suszarki, prostownicy lub lokówki).

Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 12 zł