Skóra w tych partiach ciała jest bardzo sucha, szorstka, ma tendencję do rogowacenia i przez to wygląda nieestetycznie. W jaki sposób to zmienić?
fit.pl
2010-04-07 00:00
Udostępnij
Atrakcyjne łokcie i kolana
uroda tekstJeśli potwierdzą się prognozy pogody na najbliższe tygodnie, wkrótce będzie słonecznie i bardzo ciepło. Taka aura, a zwłaszcza wysokie temperatury, sprzyjają noszeniu bluzek z krótkim rękawem i odsłanianiu nóg. Czy jesteś gotowa, by pokazać swoje łokcie i kolana?

Przy codziennej pielęgnacji naszego ciała zazwyczaj je pomijamy. Oczkiem w głowie jest twarz i to jej poświęcamy najwięcej czasu w trakcie porannej i wieczornej toalety. Nie ma się więc co dziwić, że zaniedbane łokcie i kolana są przesuszone i skłonne do pękania. Skóra w tych miejscach wymaga szczególnej ochrony. Zwykły balsam do ciała to zdecydowanie za mało. Na zgięciach skóra jest gruba, ale i szczególnie narażona na podrażnienia.

Regeneracją tych miejsc zajmij się już dziś, pomogą w tym:
  1. Zabiegi na suchą i rogowaciejącą skórę są proste, przyjemne, i co ważne tanie. Własnoręcznie przygotowywane specyfiki doskonale sprawdzają się szczególnie w kryzysowych sytuacjach, gdy nasza skóra przez długi czas była bagatelizowana.
  2. Domowe peelingi i maseczki sporządzane według receptury naszych babć, które sięgały do medycyny ludowej zawierają naturalne składniki takie jak miód, oliwa z oliwek czy cytryna mają szerokie spektrum działania: nawilżają, odżywiają, regenerują, wygładzają i rozjaśniają skórę. Dzięki nim skóra staje się miękka i gładka w dotyku. Właściwie nawilżona i odżywiona jest elastyczna i mniej podatna otarcia, pęknięcia i stłuczenia.


Jeśli chcesz poprawić wygląd swoich łokci i kolan spróbuj
  •  wymoczyć je w podgrzanej oliwie z oliwek; łokcie możesz zanurzyć w dwóch miskach, a na kolana przyłożyć obficie nasączone oliwą kompresy
  • okłady z oliwy i soku z cytryny możesz przyłóż do skóry na całą noc
  • plasterki cytryny rozjaśniają skórę, musisz je tylko mocno przycisnąć do ciała
  • kilkuminutowy miodowy peeling wygładzi skórę
  • papka z ugotowanego ziemniaka i jogurtu naturalnego zmiękczy skórę
  • mikstura z niewielkiej ilości soli rozpuszczonej w wodzie usuwa zrogowaciały naskórek
  • maska z płatków owsianych, miodu i jogurtu naturalnego ma właściwości odżywcze

www.fit.pl