Naturalna moc kąpieli w SPA dla ciała

Wiodącym hasłem w dziedzinie pielęgnacji wiosennej jest bezsprzecznie dbałość o ciało. Odpowiednia pielęgnacja to klucz, zawierająca bogactwo odżywczych składników, witamin i intensywne nawilżanie. Jak osiągnąć efekt promiennej skóry? Specjaliści zalecają, że kluczowym elementem szybkiej i efektywnej poprawy kondycji skóry jest odżywcza kąpiel w domowym SPA. Na co zwrócić uwagę? Kosmetolog udziela wskazówek.
Aleksandra Załęska
2024-04-26 10:26
Udostępnij
Naturalna moc kąpieli w SPA dla ciała

Przed majówką, kiedy słońce coraz częściej nas rozpieszcza, mamy świetną okazję do wiosennej pielęgnacji w domowym SPA. Jak wygląda idealna skóra? To proste – jest doskonale zadbaną, nawilżoną, odżywioną i pachnącą jak słodkie owoce. Specjaliści sugerują, że teraz, na progu ciepłego maja, warto zamienić to marzenie w rzeczywistość. Aby to osiągnąć, zalecają włączenie do codziennej rutyny dobrych praktyk pielęgnacyjnych. Podstawą jest przekonanie, że efektywność nawilżenia i regeneracji skóry zależy nie tylko od regularnego stosowania skutecznie nawilżającego balsamu, ale również od wyboru odpowiedniego żelu pod prysznic.

Witaminy i prebiotyki stoją na podium w pielęgnacji ciała. Jaki powinien być żel do kąpieli? Przede wszystkim taki, który dokładnie czyści i skutecznie pielęgnuje, odpowiadając na potrzeby naszej skóry. Specjaliści wskazują, że wiosną kluczowe są nawilżenie, regeneracja i wzmocnienie naturalnych procesów obronnych skóry. Badania pokazują, że składniki, na które warto zwrócić uwagę w żelach pod prysznic lub do kąpieli, to m.in. kojący pantenol i alantoina oraz kwas mlekowy, który korzystnie wpływa na poziom nawilżenia i elastyczność skóry. Ale to nie wszystko. Na czele pielęgnacji ciała stoją także witaminy oraz prebiotyki, które wspierają mikrobiom skóry, oraz antyoksydanty wspomagające organizm w walce z wolnymi rodnikami.

– Naturalne procesy obronne naszego organizmu są bezcenne, dlatego jednym z kluczowych zadań w codziennej pielęgnacji ciała jest ich efektywne wspieranie. Warto sięgać po produkty z prebiotykami, takie jak Żel pod prysznic BAŚKA jogurtowo-mleczny oraz te bogate w witaminy, jak Żel pod prysznic BAŚKA jabłuszkowy. W produktach do kąpieli szukajmy także ekstraktów roślinnych, np. malinowych lub jabłkowych, które zawierają bezcenne antyoksydanty. Stosujmy je codziennie podczas chwil relaksu w domowym SPA – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.

Regularna pielęgnacja i wiosenny relaks idą w parze. Jak powinna wyglądać pielęgnacja ciała? Przede wszystkim skuteczna, czyli taka, która szybko przynosi efekty poprawy kondycji skóry. To oczywiste! Kosmetolodzy podkreślają, że klucz do efektywnych zabiegów kosmetycznych tkwi w dwóch filarach: odpowiednio dobranych składnikach aktywnych (czyli antyoksydantach, prebiotykach i skutecznych substancjach łagodzących) oraz systematyczności i samodyscyplinie. Zatem po pierwsze: codziennie stosujmy dobraną do naszych potrzeb strategię pielęgnacyjną. Nasza skóra nie lubi odstępstw od rutyny. Po drugie – zawsze miejmy pod ręką sprawdzony żel pod prysznic, również w podróży. Po trzecie, gdy osiągniemy upragniony efekt pięknej skóry, nie przerywajmy pielęgnacji.

– Często zdarza się, że pozytywne efekty pielęgnacji zamiast motywować nas do kontynuacji działań, skłaniają do odstępstw od rutyny. To błąd. Osiągnięcie efektu olśniewającej skóry powinno zachęcać nas do konsekwencji w pielęgnacji. Wystarczy poświęcić kwadrans dziennie na chwile relaksu w domowym SPA – mówi Agnieszka Kowalska. – Motywacją do regularnej pielęgnacji może być zapach i konsystencja produktów, które relaksują i uwodzą zmysły. W ten sposób łączymy relaks z pielęgnacją, a efekty utrzymują się na długo – dodaje.

Żel pod prysznic BAŚKA malinowy kusi soczystym zapachem i kolorową konsystencją. Bazuje na delikatnej formule, doskonale oczyszcza i odświeża skórę. Wykorzystuje dobroczynną moc ekstraktu z malin, bogatego źródła witamin i substancji nawilżających oraz antyoksydantów. Kwas mlekowy dodatkowo wpływa na elastyczność i nawilżenie skóry, a obecność pantenolu i alantoiny wzmacnia działanie łagodzące podrażnienia.

Pojemność: 500 ml
Cena: 12 zł

Do serii należą także:
Żel pod prysznic BAŚKA jeżynowy
Żel pod prysznic BAŚKA jogurtowo-mleczny
Żel pod prysznic BAŚKA jabłuszkowy