Staranna pielęgnacja jest kluczem do zachowania pięknej, zdrowej i młodo wyglądającej cery. Jednym z kluczowych elementów tego rytuału jest aplikacja kremu do twarzy. Jak wybrać odpowiedni krem i na co zwrócić uwagę podczas jego stosowania? Kosmetolodzy dzielą się 4 radami.
Aleksandra Załęska
2024-03-01 09:30
Udostępnij
Jak aplikować kremy do twarzy?
  1. Poznaj swoją skórę i dobierz odpowiedni kosmetyk Stosowanie przypadkowego "kremu nawilżającego" już dawno wyszło z mody. Pierwszym krokiem do właściwej pielęgnacji skóry za pomocą kremu jest zrozumienie typu cery i jej potrzeb. Jeśli znasz charakterystykę swojej skóry, dobór kremu będzie prosty. Jeśli masz trudności z diagnozą typu skóry, warto skonsultować się z kosmetologiem. Ważne jest także wybieranie kremów zawierających składniki aktywne odpowiednie dla Twojego typu cery. Na przykład, ekstrakty kwiatowe mogą działać różnorodnie - róża poprawia elastyczność skóry, fiołki normalizują cerę trądzikową, maki nawilżają i łagodzą, a konwalie regenerują.

  2. Zawsze oczyszczaj cerę przed aplikacją kremu Drugą zasadą jest zawsze aplikowanie kremu na oczyszczoną i stonizowaną skórę. To oznacza, że ​​codzienny rytuał pielęgnacyjny powinien zaczynać się od oczyszczenia twarzy płynem micelarnym, a następnie umycia jej delikatnym żelem. Kluczowym elementem tego procesu są micele, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia i pozwalają skórze na lepsze wchłanianie składników aktywnych z kremu.

  3. Aplikuj krem delikatnie! Trzecią zasadą jest delikatność podczas aplikacji kremu. Unikaj mocnego wcierania i gwałtownych ruchów, które mogą uszkodzić naskórek. Zamiast tego, delikatnie wklepuj krem w skórę, zaczynając od czoła i stopniowo kierując się w dół twarzy. Omijaj okolice oczu, a jeśli nie masz na skórze aktywnych zmian zapalnych, możesz wykonać krótki masaż dla relaksu.

  4. Bądź systematyczna Ostatnia zasada dotyczy systematyczności w pielęgnacji. Stosuj krem do twarzy regularnie, najlepiej dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Dodatkowo, jeśli w ciągu dnia skóra narażona jest na dodatkowe czynniki drażniące, np. prysznic, basen, czy zmywanie makijażu, warto dodatkowo nawilżyć skórę.

Warto również wybierać kremy do twarzy zawierające składniki aktywne odpowiednie dla potrzeb Twojej skóry. Na przykład, krem Sielanka Na górze róże, zawierający ekstrakt z róży, działa przeciwzmarszczkowo i poprawia elastyczność skóry, natomiast krem Sielanka Konwalia majowa, z ekstraktem z konwalii, olejem z czarnuszki oraz niacynamidem, skutecznie odżywia skórę suchą i przywraca jej komfort.

Pamiętaj, że staranna pielęgnacja skóry to klucz do jej zdrowego i pięknego wyglądu.