Zima to czas nieprzyjazny dla skóry. Częste przebywania w zimnych temperaturach oraz brak odpowiedniej pielęgnacji może powodować wysuszanie nie tylko skóry twarzy, ale także łokci i kolan
fit.pl
2010-12-15 00:00
Udostępnij
Domowe sposoby na suche łokcie
lokcieChoć skóra łokci jest z pozoru gruba, właśnie te miejsca są najbardziej narażone na otarcia, obicia i wysuszenia.

Jak chronić skórę łokci, by podczas karanwału w eleganckiej sukni, ręce prezentowały się kusząco i gładko?

Wystarczy sięgnąć po domowe mikstury, peelingi i maseczki, by naturalnie nawilżyć i złuszczyć zrogowaciałały naskórek łokci.

Peeling

Zanim zaczniesz nawilżać, pozbądź się obumarłego i suchego naskórka, robiąc peeling. W domowym zaciszu użyj swojego żelu do mycia twarz, dodając do niego drobinki soli, cukru lub zmielonych ziaren kawy.

Nawilżanie

Bardzo skutecznym i polecanym sposobem na suchą i zrogowaciałą skórę łokci jest oliwa z oliwek. Wytarczy regularnie po każdej kąpieli wcierać odrobinę oliwy w łokcie, by już po kilku dniach zobaczyć różnicę. Doskonałym uzupełnieniem jest także pielęgnacja ulubionym balsamem do ciała z witaminami oraz wazeliną, która zamyka pory.

Sok z cytryny i maseczka z banana

Doskonałym sposobem na odżywienie łokci jest sok z cytryny. Co kilka dni należy przemywać łokcie plastrem cytryny posypanej solą. Po takim zabiegu warto posmarowac skórę lanoliną, albo powrócić do oliwy z oliwek.

Innym, dobrym sposobem na suche łokcie jest maseczka ze zgniecionego banana połączona z tłustą i gęstą śmietaną.Tak przygotowaną papkę należy nałożyć na zrogowaciałe części skóry przykryć gazą, w przypadku łokci zrobić opatrunek bandażem a po 15/20 minutach zmyć.

Mocznik

Mało kto wie, że mocznik (produkt przemiany białek w organizmie, wydalany z moczem i potem) jest jednym z głównych składników nawilżających skórę oraz znany ze swoich właściwości leczniczych. W kosmetyce mocznik znajduje swoje zastosowanie w wielu kremach i preparatach do pielęgnacji skóry, dlatego gdy problem suchych łokci bywa uporczywy warto skonsultować się z farmaceutą, by wybrać produkt o opodwiedniej dawce mocznika.

Czytaj więcej:

www.fit.pl