Nie daj się zimie, zadbaj o skórę!

Zanim wyjdziesz na spotkanie z zimą, zadbaj o skórę. Podczas wojny na śnieżki, spaceru i zjazdu na nartach będzie piękna, promienna i dobrze nawilżona
fit.pl
2012-02-01 00:00
Udostępnij
Nie daj się zimie, zadbaj o skórę!
hand careZima potrafi być piękna i przyjemna, ale zanim wyjdziesz jej na przeciw zabezpiecz delikatną skórę twarzy i dłoni, która na mrozie i wietrze traci swoją urodę, staje się przesuszona i szorstka.

W czasie spotkania z zimnem i mrozem najbardziej cierpią dłonie, usta i okolice nosa. Dlatego oprócz ciepłych rekawiczyk, czapki i szalika, nie zapomnij o codziennej pielęgnacji.

Zimy wiatr, ostre słońce i temperatura poniżej zera mogą doprowadzić do prawdziwego spustoszenia, a skóra nie lubi zimy. Aby przyzwyczaić ją do chłodu i zmiennego klimatu daj jej zastrzyk w postaci odpowedniej pielęgnacji kosmtykami w wersji zimowej

Słońce zimą jest równie niebezpieczne, jak mróz i wiatr. Od śniegu odbijaja się ponad 80 proc. promieni UV, a osłabiona skóra jest na nie szczególnie wrażliwa. Kosmetyki stosowane w okresie zimowym oprócz składników odżywczych i ochronnych powinny zatem zawierać wysokie filtry.

Misja cera

Twarz przez cały rok jest wystawiona na działanie szkodliwych czynników, ale zimno bywa dla niej najbardziej groźne, dlatego kwadrans przed wyjściem nasmaruj twarz kremem, nie zapominając o zabezpieczeniu szyi, nosa i uszu.

Krem powinien być bogaty w cenne składniki odżywcze. Zimowy od letniego różni się konsystencją. Dzięki zawatości substancji natłuszczających jest bardziej treściwy i gęsty. Składniki zawarte w takim kremie tworzą barierę ochronną, wnikając w głębokie warstwy skóry dzięki czemu pozostaje ona elastyczna i gładka.

Mity dotyczące niebezpiecznych, nawilżajacych kremów, dementują kosmetolodzy. Składniki nawilżajace, a złaszcza woda znajduje się we wszystkich kremch, zamiast zamarzania na mrozie odparowuje ze względu na optymalną temperaturę skóry, a składniki odżywcze tworzą odpowiednią ochronę.

[-------]

Zimowy uśmiech

Usta to najdelikatniejsza cześć twarzy ze względu na brak bariery lipidowej i gruczołów łojowych, dlatego tuż przed zimowym spacerem oraz w czasie zimowych szaleństw miej pod ręką sztyft ochronny care skin1z filtrami. Częsta pielęgnacja ust pozwoli uniknąć nieprzyjemnego pieczenia, pękania i wysuszania naskórka.

Ciepły uścisk

Także dłonie są szczególnie narażone na kontakt z zimowa aurą – szybko się wysuszają i stają się szorstkie. Prócz ciepłych rękawiczek warto codziennie nakładać ochronny krem z witaminami, aby odpowiednio ochronić delikatną skórę.

Częściej niż latem warto przygotować skórę całego ciała na kontakt z chłodem. Dlatego do pielęgnacji po kąpieli wybierz odpowiedni balsam, a najlepiej masło lub maskę. Wyciągi z miodu i mleka czy oliwy z oliwek doskonale odżywiają i wygładzają skórę.

Czytaj więcej:

www.fit.pl