Leczenie trądziku opiera się na kuracji farmakologicznej, zabiegach kosmetycznych  i właściwej pielęgnacji na co dzień. W szczególny sposób powinno zadbać się o oczyszczanie i nawilżanie skóry. Czysta skóra to klucz do skutecznej walki z pryszczami
fit.pl
2011-08-30 00:00
Udostępnij
Jak dbać o cerę trądzikową?
10   przykazań czystej cery

1.     Dbaj o właściwe nawilżenie skóry! Zamiast kosmetyków dla nastolatek szukaj preparatów przeznaczonych dla skóry tłustej osób w Twoim wieku.

2.     Unikaj podrażniania skóry: podczas codziennej pielęgnacji nie stosuj mydła, zamiast wody z kranu wybierz przegotowaną lub mineralną, nie pocieraj twarzy szorstkim ręcznikiem.tradzik

3.     Wyeliminuj z diety ostre przyprawy i kakao, ogranicz słodycze i sól.

4.     Pożegnaj się z używkami. Kawa, papierosy, alkohol mogą zaostrzać tylko objawy trądziku.

5.     Ostrożnie korzystaj ze słońca i stosuj kremy z filtrami. Choć opalanie może chwilowo załagodzić objawy trądziku, w dłuższej perspektywie wysusza skórę i powoduje wzmożoną produkcję łoju.

6.     Nie wyciskaj! Aby oczyścić cerę udaj się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Samodzielne oczyszczanie może doprowadzić tylko do stanu zapalnego.

7.     Postaraj się ograniczyć stres w Twoim życiu. Znajdź odskocznię od pracy, poświęcaj czas na hobby i wypoczynek, wyjedź na urlop.

8.     Makijaż nie jest zakazany, ale wybieraj sprawdzone kosmetyki, które nie zatykają porów i są delikatne dla skóry.

9.     Wspomagaj domową pielęgnację zabiegami w profesjonalnym gabinecie. Dzięki temu odpowiednio nawilżysz i oczyścisz cerę, jak również wygładzisz blizny i rozjaśnisz przebarwienia.

10. W przypadku dużych problemów z wypryskami udaj się do dermatologa, aby ustalić ich przyczynę i rozpocząć odpowiednie leczenie.

www.uroda.fit.pl