Jak przywrócić młody wygląd? Odpowiednie napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z biegiem lat i pod wpływem czynników zewnętrznych struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu ulega osłabieniu. W rezultacie owal twarzy ulega zmianie, skóra traci elastyczność, a zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne i pogłębiają się. Podpowiadamy, jak za pomocą nieinwazyjnej biostymulacji tkanek przywrócić odpowiednie napięcie mięśni i odzyskać młodszy wygląd.
Aleksandra Załęska
2024-04-04 12:01
Udostępnij
Jak przywrócić młody wygląd? Odpowiednie napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Mięśnie młodości

Twarz człowieka składa się z około 70 mięśni, które odgrywają kluczową rolę w podtrzymywaniu skóry i umożliwiają ruchy, w tym mimikę, wyrażającą emocje. Szczególnie ważne są mięśnie szyi, które wpływają na jędrność i elastyczność skóry twarzy. Do tej grupy zalicza się mięsień platysma, odpowiedzialny m.in. za kształt kącików ust.

Kolagen — białko młodości

Kolagen, zwany białkiem młodości, jest istotną częścią tkanki łącznej w organizmie człowieka. Produkcja kolagenu w organizmie stopniowo maleje po 25. roku życia, co prowadzi do zaburzeń w napięciu mięśni i utraty elastyczności skóry.

Nieinwazyjna biostymulacja tkanek tropokolagenem

Obecnie popularnym trendem w odmładzaniu są zabiegi nieinwazyjne, takie jak biostymulacja tkanek preparatami na bazie tropokolagenu. Zabiegi te, np. mezoterapia, działają regenerująco na mięśnie twarzy i szyi, przywracając ich prawidłowy tonus. Preparaty biostymulujące zawierają tropokolagen pochodzenia wieprzowego oraz bioflawonoidy, chroniące przed wolnymi rodnikami i działające przeciwzapalnie.

Badania potwierdzają skuteczność tropokolagenu wieprzowego, który jest biologicznie zbliżony do ludzkiego, co zapewnia jego dobrą przyswajalność i brak reakcji alergicznych.

Zabiegi na bazie tropokolagenu działają regenerująco na mięśnie twarzy i szyi, przywracając ich prawidłowy tonus. Iniekcje tropokolagenu poprawiają wygląd szyi i twarzy, niwelując zmarszczki i opadanie tkanek. Tropokolagen wprowadzany jest bezpośrednio do mięśni, regenerując zarówno mięśnie, jak i skórę wokół iniekcji.

Tropokolagen — bezpieczny i skuteczny

Zabiegi na bazie tropokolagenu są małoinwazyjne i bezpieczne, nie powodując działań niepożądanych ani interakcji z innymi terapiami. Kuracje preparatami kolagenowymi są polecane dla osób w każdym wieku, jako zabieg profilaktyczny lub opóźniający procesy starzenia się skóry.

Podsumowując, nieinwazyjna biostymulacja tkanek tropokolagenem jest skuteczną i bezpieczną metodą przywracania młodego wyglądu oraz poprawy napięcia mięśni twarzy, szyi i dekoltu.