fit.pl mobile logo

Nadmierne wypadanie włosów na wiosnę - czy jest się czym martwić?

Wiele pań i panów zauważa w czasie przedwiośnia, że zdecydowanie bardziej wypadają im włosy. To od razu niepokoi i szukamy sposobów, jak ograniczyć to zjawisko. Czy wypadanie włosów po zimie jest czymś naturalnym czy moze to niepokojący objaw, z którym od razu warto wybrać się do trychologa?

Dlaczego z początkiem wiosny mogą wypadać nam włosy?

Zjawisko wiosennego wypadania włosów dotknęło choć raz pewnie każdego. Najczęściej wiążemy je z tzw. przesileniem wiosennym oraz zmianami jakie w tym czasie zachodzą w przyrodzie jak i w naszym ciele. Może nowością będzie dla wielu fakt, iż wiosenne wypadanie włosów jest efektem tego, jak o włosy dbaliśmy...zimą. Najczęściej jest to przejściowe, a z upływem kilku tygodni ustępuje. Wiosenne wypadanie włosów można określić mianem wypadania telogenowego. Telogenowe wypadanie włosów to fizjologia włosa - mówimy o nim wówczas, gdy mamy do czynienia ze skróceniem fazy wzrostu włosa, a tym samym zwiększeniu się na głowie liczby włosów będących w stadium telogenu, a więc gotowych do naturalnego wypadnięcia. Nadmiar włosów telogenowych na głowie bywa najczęściej wynikiem stresu, złej diety, a także niewłaściwej pielegnacji włosów i skóry głowy. Zimą jesteśmy szczególnie narażeni na mała ilość witamin w diecie i to właśnie po zimie objawia się w postaci nadmiernej utraty włosów.

Jak nie dopuścić do wiosennego wypadania włosów?

Wiosennego wypadania włosów można oczywiście uniknąć lub znacznie je ograniczyć. Nie będzie jednak efektywnym podjęcie działań gdy już zobaczymy objawy. O włosy należy zadbać zimą, by wiosną nie gubić ich zbyt dużo.

Pierwsza kwestia to dbanie o zróżnicowaną i bogatą w składniki odżywcze, głównie witaminy, dietę. Choć zimą ciężej nam jest o dostęp do smacznych i świeżych warzyw i owoców, musimy zadbać o nie w swojej diecie. Dieta powinna być takze bogata w zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek, awokado, olej lniany, etc.) , ryby, nasiona i pestki. Ważną kwestią jest także suplementacja witaminy D3 - w naszym klimacie zazwyczaj mamy jej niedobory. Niedobór witaminy D3 wpływa niekorzystnie na kondycję włosów, a więc koniecznym jest zakup dobrego jakościowo leku lub suplementu zawierającego tę witaminę.

Zimą trzeba także zadbać o skórę głowy, która bywa mocno przesuszona lub nadmiernie się przetłuszcza. Zimą przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, a powietrze, którym oddychamy bywa ekstremalnie suche - ma to duży wpływ na kondycję skóry głowy. Niełatwo jest także skórze pod czapkami oraz innymi nakryciami głowy. Zadbaj więc o odpowiednie oczyszczanie skóry głowy i nawilżanie jej. Warto kilka razy w tygodniu sięgnąć po peeling do skóry głowy oraz stosować nawilżające wcierki, ampułki czy toniki.

Telogenowe wypadanie włosów wiosną może także wynikać ze wszelkich infekcji jakie przeszliśmy zimą, zwłaszcza tych z wysoką gorączką. Nadmierne wypadanie włosów wiosną wiązać także można z mniejszą produkcją ekstrogenów zimą u kobiet.

Zadbaj o wzmocnienie włosów

Jak widać, o włosy trzeba dbać całą zimę, by wiosną nie dopuścić do ich nadmiernego wypadania. Jednak u progu wiosny możemy dodatkowo wzmocnić swoje włosy i pobudzić je do intensywniejszego wzrostu.

Przede wszystkim trzeba zadbać o dobrą pielegnację skóry głowy i włosów. Minimum raz w tygodniu warto oczyścić skórę głowy peelingiem trychologicznym, który często ma także działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i nawilżające. W skórę głowy raz na kilka dni warto także wetrzeć dobrą wcierkę na porost włosów i wzmocnienie ich - najlepsze kosmetyki dostaniecie w gabinecie trychologicznym.

Wiosną dbaj o dobrą suplementację oraz o dietę. Masz dostęp do większej ilości warzyw i owoców i wykorzystaj to w 100%. Zdrowe włosy to także włosy nawodnione, a więc każdego dnia wypijaj minimum 1,5 litra zwykłej wody.

By wzmocnić włosy i zregenerować skórę głowy warto skorzystać z zabiegów trychologicznych. Dobre efekty można uzyskać np. dzięki mezoterapii witaminowej czy igłowej oraz dzięki zabiegom laserowym. Zabiegi dobierane są indywidualnie podczas pierwszej konsultacji z trychologiem. Warto zrobić sobie taki prezent na wiosnę!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl