fit.pl mobile logo

(Nie)twarzowe skutki palenia

Ziemisto-szara, ze zgrubiałą warstwą rogową naskórka, rozszerzonymi porami, licznymi zmarszczkami – tak właśnie wygląda cera palacza. Najlepiej (nie tylko dla urody, ale również dla zdrowia) byłoby odstawić papierosy. Co jednak zrobić, jeśli zmiany w wyglądzie zaszły już na tyle daleko, że samo wyjście z nałogu nie może ich cofnąć?

Po czym poznać palacza?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że palenie papierosów wpływa negatywnie nie tylko na zdrowie, ale także na wygląd zewnętrzny. W dymie papierosowym znajduje się ponad 4 tysiące szkodliwych substancji chemicznych, które niszczą włókna kolagenowe, przez co tracą one swoje właściwości. W wyniku tego skóra staje się sucha i pokryta licznymi zmarszczkami – zachodzi znacznie przyspieszony proces starzenia. Nikotyna oddziałuje też niekorzystnie na układ krążenia, powodując spowolnienie regeneracji skóry. Z powodu niedoboru składników odżywczych staje się ona blada, poszarzała oraz pozbawiona naturalnego blasku. Co więcej, samo palenie jako czynność również wpływa niekorzystnie na wygląd twarzy – charakterystyczne ruchy ust wykonywane podczas wciągania dymu pogłębiają zmarszczki mimiczne.

Domowe sposoby na skutki palenia

Na początku przede wszystkim postaraj się rzucić palenie. Być może nie będzie to proste, ale jeśli chcesz poprawić swój wygląd to nie masz wyjścia, ponieważ żadna pielęgnacja nie będzie skuteczna, jeśli równolegle będziesz dalej zatruwać swoją skórę. Najlepszym punktem wyjścia w walce ze złym stanem skóry i zmarszczkami jest dobry krem, zawierający kolagen, koenzym Q10 oraz witaminy A, E i C. Oczywiście najlepiej jest zacząć działanie wtedy, kiedy na skórze nie ma jeszcze żadnych oznak starzenia spowodowanych zarówno paleniem, jak i innymi, naturalnymi czynnikami, lub nie są one bardzo widoczne. Dodatkowo do pielęgnacji można wprowadzić maseczki, szczególnie te z olejkiem arganowym, który jest prawdziwym zastrzykiem substancji odżywczych dla skóry. Skutecznym domowym sposobem na zmarszczki palacza może być także gimnastyka mięśni twarzy, wykonywana na przykład poprzez wypowiadanie określonych zbitek samogłoskowych lub kilkukrotny szeroki uśmiech, utrzymany przez 5 sekund. Gimnastykę świetnie dopełni wykonywany codziennie przez kilka minut masaż, który pobudzi mięśnie i poprawi sprężystość skóry.

Profesjonalna pomoc dla palaczy

Jeśli zmiany spowodowane paleniem zaszły na tyle daleko, że nie można już zniwelować ich domowymi sposobami, warto zorientować się w metodach profesjonalnej pomocy, które oferują gabinety medycyny estetycznej. – Pacjentom, którzy zgłaszają się do nas z problemem szarej, matowej cery, charakterystycznej dla palaczy, najczęściej polecamy zabieg mezoterapii, szczególnie z zastosowaniem preparatu Electri – mówi  dr Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute. Zabieg polega na licznych płytkich nakłuciach skóry, w celu wprowadzenia do niej substancji regenerującej i rozświetlającej skórę. Dlaczego jednak jest tak skuteczny? – Unikalna formuła Electri to połączenie kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu, które zapewniają skórze nie tylko nawilżenie i regenerację, ale też poprawę kolorytu i eliminację przebarwień, którymi bardzo często cechuje się cera palaczy. Nasi pacjenci są zachwyceni tym, że rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu – dodaje dr Kuźmińska. Kurację redermalizacji, bo tak nazywamy fachowo tę terapię, można kontynuować tym samym preparatem lub mocniejszymi z linii Xela Rederm (zawiera większe stężenie kwasu hialuronowego i również bursztynian sodu).

W celu rewitalizacji skóry palacza warto też zwrócić uwagę na oxybrazję, czyli rodzaj mechanicznej mikrodermabrazji, wykonywanej za pomocą sprężonego tlenu i soli fizjologicznej. Jest przeprowadzana „za zimno”, dzięki czemu nie podrażnia i doskonale nadaje się odświeżenia i wygładzenia twarzy zmęczonej, poszarzałej. Zabieg może być wykonany intensywniej lub łagodniej – wszystko zależy od potrzeb i stanu skóry. Dla palaczy istotne jest też „zbombardowanie” skóry tlenem co korzystnie wpływa na jej koloryt – mówi dr Kuźmińska. Zmarszczki palacza, nazywane też czasem żartobliwie kodem kreskowym, czyli małe pionowe zmarszczki zlokalizowane nad górną wargą to problem trudny to zwalczenia. Potrzebne jest tu działanie różnymi metodami. Można oczywiście zacząć od mezoterapii, ale świetnie sprawdzi się wykorzystanie lasera frakcyjnego. Z metod mniej inwazyjnych warto też pomyśleć o technologii skoncentrowanych ultradźwięków, czyli HIFU. Jako dopełnienie terapii można też zastosować wypełniacze. 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
kulturysta210

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Konkurs na stronie do wygrania 10.000 zł!! Szybka forma, Najlepsze plany treningowe i diety, sprawdź, nie pożałujesz, zmień swoją formę w nie całe 3 miesiące!! :))

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl