fit.pl mobile logo

Odwodniona skóra to już przeszłość – zaufaj dermokosmetykom

Przykre uczucie ściągnięcia, łuszczący się naskórek i zmniejszona elastyczność skóry mogą pojawić się w każdym wieku. Są to przykre dolegliwości, które mogą towarzyszyć chorobom, jak również pojawiać się na skutek nieprawidłowej pielęgnacji skóry. Jak z nimi walczyć?

Sucha skóra odzyskuje blask

Zanim przystąpi się do pielęgnacji suchej skóry, powinno się zgłosić do dermatologa w celu wykluczenia chorób odpowiedzialnych za utratę wody z naskórka. Jeżeli sucha skóra wiąże się jedynie z nieprawidłową pielęgnacją ciała bądź twarzy, powinno się sięgnąć po dermokosmetyki do skóry ciała. Można je stosować również, gdy cierpi się na choroby skóry takie jak łuszczyca, alergie (np. atopowe zapalenie skóry) lub na schorzenia ogólnoustrojowe (m.in. cukrzycę). W przypadku chorób powinno się jednak skonsultować używanie wszelkich kosmetyków z dermatologiem lub innym lekarzem, gdyż nieodpowiedni dobór stosowanych preparatów może doprowadzić do pogorszenia się stanu skóry.

 

Przesuszona i odwodniona skóra łuszczy się, jest poszarzała i mało elastyczna, a po kąpieli odczuwa się uczucie ściągnięcia. Jest ono szczególnie nasilone w przypadku skóry twarzy, która jest cieńsza niż skóra reszty ciała, i tym samym, delikatniejsza. Kosmetyki do pielęgnacji ciała produkowane na bazie wód termalnych, witamin, kwasów AHA, kwasu hialuronowego i mocznika pozwalają znacznie poprawić stan nawodnienia skóry. W pielęgnacji skóry przesuszonej najlepiej sprawdzają się dwa ostatnie składniki, które zatrzymują wodę i chronią przed łuszczeniem się naskórka. Ponadto dermokosmetyki do pielęgnacji ciała z zawartością kwasu hialuronowego i mocznika zabezpieczają przed nadmiernym rogowaceniem, które niekiedy towarzyszy przesuszeniu skóry. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na https://eapteka.pl/dermokosmetyki/pielegnacja-ciala.

 

Kosmetyki dla wrażliwej skóry

 

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji ciała są bezpieczne nawet dla osób ze skłonnością do alergii i podrażnień. Naturalny skład preparatów z grupy dermokosmetyków sprawia, że ryzyko uczuleń oraz uszkodzenia płaszcza lipidowego chroniącego skórę jest zminimalizowane. Kremy do pielęgnacji ciała na bazie wody termalnej wnikają głęboko w skórę, dzięki czemu efekty ich działania są widoczne już po kilku aplikacjach. Ponadto dermokosmetyki do skóry ciała można stosować jednocześnie z preparatami leczniczymi przepisanymi przez dermatologa, co sprawia, że skóra odzyskuje odpowiedni poziom nawilżenia o wiele szybciej.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl