Odpowiednie użycie pilniczka, odżywki, prepartów witaminowych sprawi, że nasze paznokcie staną się ozdobą. Jest to szczególnie ważne zwłasza, że regenerują się one nawet do pół roku.
fit.pl
2006-02-07 00:00
Udostępnij
Pielęgnacja paznokci
paznokcie3Odpowiednie użycie pilniczka, odżywki czy stosowanie prepartów witaminowych sprawi, że nasze paznokcie staną się ozdobą. Jest to szczególnie ważne zwłasza, że regenerują się one nawet do pół rok.

Manicure powinniśmy zacząć od dokładnego umycia rąk delikatnym mydłem. Po osuszeniu dłoni należy delikatnie odsunąć skórki, wtedy płyki naszych paznokci powiękzą się, a co za tym idzie staną się ładniejsze.
Do usuwania skórek nie należy używac cążek, gdyż niewłaściwe ich zastosowanie może paznokcie2spowodowć uszkodzenie struktury paznokcia. Najlepiej użyć specjalnego przeparatu do zmiękcania skórek z witaminą E lub/i z olejkiem jojoby.
Aby opiłować paznokieć najbezpieczniej jest użyć pilniczek szklany lub pokryty papierem ściernym. Po nadaniu odpowiedniego kształtu należy "złuszczyć" rogową powłokę na płytkach paznokcia. W tym celu najlepiej użyć odpowiedniej polerki lub wielostronnych pilników polerujących. Zabieg ten dobrze jest przeprowadzać co 3-4 tygodnie.
Na łamliwe i kruche paznokcie należy również nakładać specjalne odżywki. Zawierają one najczęściej witaminę E,witaminy z grupy B i proteiny. Jesienią i wczesną wiosną warto jest również stosować odpowiednie preparaty witaminowe wzmacniające nie tylko paznokcie alerównież włosy. Zawierają one zazwyczaj witaminy A, E, żelazo, cynk, selen i krzemem.

 


www.fit.pl