Przed wyciągnięciem stóp na światło dzienne, warto coś zrobić, by ich widok nie odstraszał innych
fit.pl
2012-06-28 00:00
Udostępnij
Pielęgnacja stóp przed urlopem
Lato zbliża się coraz to większymi krokami. Całą zimę chodziłyśmy w ciężkich butach, co zdecydowanie odbiło się na wyglądzie naszych stóp. Warto więc coś zrobić, aby ich widok nie odstraszał innych na plaży i nie tylko tam. Przed wyciągnięciem stóp na światło dzienne, zadbajmy szczególnie o ich higienę. Odciski i zgrubiały naskórek zdecydowanie muszą zostać wyeliminowane!
Pierwszym krokiem, przygotowującym nasze zmęczone stopy do zabiegu, jest zafundowanie im relaksującej kąpieli. Konieczne jest dosypanie do wody soli kąpielowej. Można też dodać szklankę naparu z lawendy, czy sosny. Sprawi to znaczne zmiękczenie nagniotków i odcisków. Do kąpieli możemy dodać również odrobinę ulubionego olejku kąpielowego. Dzięki niemu nasze stopy będą nawilżone.

Kolejnym krokiem jest ścieranie zmiękczonej skóry. Do tego celu warto sięgnąć po duży pilnik do stóp oraz pumeks. Polecam również drobną tarkę do pięt. Jeśli chodzi o ścinanie naskórka specjalnie przeznaczonym do tego nożykiem, to odradzałabym ten zabieg. Ścinanie skórki sprawia jej coraz szybszy wzrost. Zatem będziemy musiały ten zabieg powtarzać z większą częstotliwością, aniżeli zwykłe ścieranie pumeksem.

Następnym krokiem w pielęgnacji stóp, jest zaopatrzenie się w krem, który je nawilży. Kremu do stóp powinnyśmy używać codziennie, podobnie jak tego przeznaczonego do twarzy, czy ciała. Często jednak to bagatelizujemy. Nic bardziej błędnego. Codzienne wklepywanie balsamu w stopy po pierwsze je ukoi, a po drugie sprawi, że będą one miękkie, a zrogowaciały naskórek będzie pojawiał się w znacznie mniejszym stopniu.

Nie należy również zapominać o paznokciach. Ich pielęgnacja jest szczególnie ważna, aby uniknąć wszelkiego rodzaju infekcji m.in. grzybicy. Paznokcie powinny być równo przycięte, aby nie wrastały w palec. Ponadto skórki wokół nich również powinny być usunięte. Do tego celu polecam raczej cążki. Popularne ryłko może niestety uszkodzić płytkę paznokcia powodując pojawienie się na nim nieestetycznych bruzd.

www.fit.pl