Do sylwestrowego szaleństwa zostało już niewiele czasu. Warto zastanowić się, jaki makijaż w tę noc będziemy nosiły
fit.pl
2010-12-09 00:00
Udostępnij
Sylwestrowy makijaż
Dla nas, kobiet, nie ma większego znaczenia, gdzie spędza się Sylwestra: na wielkim balu w eleganckich wnętrzach ekskluzywnej restauracji czy w mniejszym pubie, ze znajomymi w domu czy w górach – chcemy wyglądać pięknie witając Nowy Rok

Ile firm kosmetycznych, tyle propozycji makijażu – szukajmy najlepszych dla siebie, by olśnić otoczenia naszą urodą.

W tym sezonie stawiamy na matową, wypielęgnowaną skórę, delikatnie podkreśloną połyskliwym różem oraz delikatnym, migotliwym rozświetlaczem – mówi Magdalena Marciniak, wizażysta firmy PAESE. - Istotne jest to, aby trwały i perfekcyjny makijaż cery, osiągnięty przy pomocy podkładu odbijającego światło oraz korektora, stanowił wyśmienite tło dla oczu. Bo one są najważniejsze. Wciągające, kuszące, podkreślone. Można tu poszaleć, dozwolone jest wszystko. Połyskliwe, metaliczne cienie perfekcyjnie roztarte znajdą zwolenniczki wśród tych, które kochają smoky eyes. Nie tylko klasyka jest w modzie czyli połączenie granatu i czerni, ale również złota, burgunda i butelkowej zieleni. Dodatek takich kolorów znakomicie wydobędzie kolor tęczówki oka i sprawi, że nikt się nie oprze naszemu spojrzeniu.

Aby taki wyrazisty makijaż przetrwał do rana, należy zastosować bazę pod cienie, która ułatwi ich nakładanie cieni i znakomicie utrwali make-up.

Inną propozycją dla zwolenniczek niebanalnych rozwiązań w makijażu jest makijaż w stylu lat 30-tych, czyli sztuczne rzęsy i idealnie podkreślone, czerwone usta. Rzęs mamy cały wachlarz, mogą być to kępki, z brylantami, gęste i lśniące, ale już hitem są te z piór. Takie przykleić samemu niełatwo, więc poprośmy kogoś o pomoc.


Zanim pomalujemy usta na czerwono, pamietajmy, iż taki kolor wygląda dobrze wyłącznie na zadbanych i gładkich wargach, dlatego chrońmy je zimą przed mrozem błyszczykami – dodaje Magdalena Marciniak. - Przy stosowaniu intensywnych barw szminki musimy pamiętać o starannym rysunku warg przy pomocy dobrej i trwałej konturówki. Szminkę nałóżmy pędzelkiem, odciśnijmy nadmiar w chusteczkę i pomalujmy usta jeszcze raz. Taki makijaż pozwoli na dobre wniknięcie pigmentu w usta, a co za tym idzie – trwały i piękny makijaż przez całą gorącą noc.

Małgorzata Lis-Skupińska
KosmetykaProfesjonalna.pl

www.fit.pl