Prawidłowe nakładanie kremów do twarzy

Nawet najlepsze kremy do twarzy nie będą odpowiednio nawilżać czy chronić skóry przed zwiotczeniem, jeśli nie będą w odpowiedni sposób używane. Niechlujne wsmarowanie kremu w nieprzygotowaną do tego skórę może jedynie pogłębić problemy typu przetłuszczanie, wypryski, przesuszenie. Jak więc używać kremów do twarzy, by nasza buzia, dekolt i szyja zachwycały gładkością?  
fit.pl
2015-09-28 00:00
Udostępnij
Prawidłowe nakładanie kremów do twarzy

Odpowiednie przygotowanie skóry


najlepsze-kremy-do-twarzyŻadnego kremu nie możemy nakładać na nieoczyszczoną twarz. Zarówno rano, jak i wieczorem powinna być umyta odpowiednim żelem, mleczkiem lub płynem micelarnym, by pozbyć się resztek makijażu, ale także zanieczyszczeń z powietrza, sebum i obumarłych komórek skóry. Skóra nie oczyszczona nie wchłonie kremu i tym samym uniemożliwi mu działanie. Krem dobrze też nakładać zaraz po umyciu twarzy, na lekko wilgotną skórę, wtedy dodatkowo wilgoć wprowadzimy wgłąb skóry, będzie ona lepiej nawilżona, a kremu zużyjemy mniejszą porcję. Zresztą zbyt duża ilość kremu wcale nie sprzyja skórze, to bowiem, co się nie wchłonie, pozostawi na jej powierzchni lepką warstwę niepozwalającą na oddychanie. Krem dobierajmy odpowiednio do swojej cery. Nawet najbardziej popularne marki proponują klientom produkty dla różnych problemów skórnych lub zapobiegające zmarszczkom czy nadające skórze delikatny kolor i maskujące wszelkie niedoskonałości.

 

Zamiast smarowania- masaż


Jak w ogóle dobrze rozprowadzić krem? Odwrotnie niż działa grawitacja i delikatnie. Nie wolno wcierać kosmetyku, rozciągać skóry od czoła, przez policzki po szyję. Nakładanie kremu powinno być okazją do przeprowadzenia masażu, który pobudzi krążenie, wzmocni skórę, ale także zrelaksuje cały organizm. Uciskając poszczególne partie mięśni, pobudzamy komórki, poprawiamy przepływ krwi i limfy, skóra zostaje właściwie nawilżona i staje się bardziej elastyczna. Należy więc nasz najlepszy krem do twarzy nabrać na opuszki palców, rozetrzeć delikatnie, nałożyć punktowo na twarz, rozprowadzać i wklepywać od dolnych partii twarzy do górnych, od zewnątrz do wewnątrz. Nie można też zapominać o szyi oraz dekolcie. Okrężnymi ruchami, w górę od dołu nakładamy krem, wklepujemy i robimy okrężne ruchy. Warto dać sobie rano i wieczorem kilka minut więcej, właśnie na to, by odpowiednio nałożyć krem. Nawet najlepsze kremy do twarzy nie będą tak skuteczne, jeśli nakładać je będziemy w sposób nieodpowiedni.