Ćwiczysz? Nie zapominaj o swoich włosach, paznokciach i skórze

Walka o sylwetkę przed latem już się rozpoczęła. Dla niektórych prawdopodobnie trwa okrągły rok: brzuszki, boczki, uda i ramiona trenują przed skokiem w kuse spodenki i zwiewne sukienki. Czy dla Ciebie też? 
fit.pl
2012-06-01 00:00
Udostępnij
Ćwiczysz? Nie zapominaj o swoich włosach, paznokciach i skórze
To fantastycznie! Pewnie dbasz także o dietę: liczysz kalorie, przyglądasz się każdemu posiłkowi i sprawdzasz zawartość białka, węglowodanów i tłuszczy. Pewnie starasz się też komponować każde danie, tak aby dostarczało odpowiednią ilość składników potrzebnych przy intensywnym wysiłku fizycznym? A czy bierzesz pod uwagę to, że podczas ćwiczeń wiele cennych składników mineralnych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu niepostrzeżenie „ulatuje” wraz ze spalanymi kaloriami? Nie chodzi tu o negatywny wpływ tego zjawiska na stan twojej muskulatury, ale o to jak działają one na pozostałe atrybuty twojej urody czyli skórę, włosy i paznokcie. 

W trakcie ćwiczeń wiele cennych mikroelementów wraz z potem bezpowrotnie znika z organizmu. Regularnie trenujący zapominają jak ważne jest ich dostarczanie z dodatkowych źródeł. Suplementy? Pewnie znasz niejedną nazwę preparatu, który obiecuje bujne włosy i twarde jak skała paznokcie… Jeśli nie, to spójrz na telewizyjne reklamy… Warto jednak wiedzieć, iż jest sposób, aby wzmacniać je naturalnie!

Jednym z najbardziej potrzebnych dla organizmu pierwiastków, który pomaga zachować urodę włosów, skóry i paznokci jest magnez. Gdzie go szukać? Najwięcej jest go w kakao, soi, maku, płatkach owsianych i fasoli, ale znajdziesz go też w wysokozmineralizowanej wodzie, która dodatkowo ugasi pragnienie po wysiłku. Godną polecenia jest woda Magnesia, której zaletą jest duża zawartość tego pierwiastka. Magnesia pochodzi z Czech, wprost z podziemnych źródeł krainy z serpentynitowymi pagórkami, o bogatych żyłach dwutlenku węgla. Serpentynit to skała bogata w magnez, który przenika do wody i wzbogaca ją. Dwutlenek węgla wspomaga proces rozpuszczania się minerałów w wodzie.

Serpentynit i dwutlenek węgla stanowią szlachetną i rzadką kombinację. W całej Europie możemy ją znaleźć jedynie na obszarze kilku kilometrów kwadratowych m.in. w parku krajobrazowym w zachodnich Czechach, niedaleko Karlowych Warów. Stąd właśnie czerpana jest woda Magnesia. 

Wczytaj się dokładnie w jej skład. Jest dobrze skomponowany, gdyż łączy odpowiednie proporcje minerałów, które naturalnie „rozchodzą się” po twoim ciele, dostarczając życiodajnych składników każdej komórce. Magnez naturalny, pochodzący wprost ze źródła, jest znacznie lepiej wchłaniany przez organizm, niż ten zamknięty w tabletkach. Dlaczego? Zawarte w nich składniki aktywne uwolnione zostają dopiero po strawieniu, co znacząco ogranicza absorpcję tego pierwiastka przez organizm.

Wybierz Magnesię. Do wyboru masz kilka orzeźwiających smaków: Cytryna z eukaliptusem, Pomarańcza z dziką różą, Mango z imbirem, Grejpfrut z szałwią. Twoje włosy i paznokcie z pewnością ci się odwdzięczą! 

www.fit.pl