Twój codzienny zestaw z filtrami SPF

Czy powinniśmy stosować kremy z filtrem przez cały rok? Oczywiście, że tak! Słońce nie zwalnia tempa, a nawet kiedy jest ukryte za chmurami, nadal oddziałuje na naszą skórę, wysyłając promienie UV. Dlatego warto zaprzyjaźnić się z kosmetykami zawierającymi filtry UV i używać ich codziennie, nie tylko podczas wakacji.
Aleksandra Załęska
2024-05-29 11:07
Udostępnij
Twój codzienny zestaw z filtrami SPF

Przygotowując się do urlopu, zwykle pamiętamy o kremach z filtrem SPF, wrzucając do walizki nawet kilka różnych produktów – do twarzy i ciała, z różnymi stopniami ochrony. Ale co z naszym codziennym życiem? Czy pamiętamy o ochronie przeciwsłonecznej przed wyjściem do pracy, na spacer czy na zakupy? Odpowiednia ochrona przed słońcem, dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb i warunków atmosferycznych, jest kluczowa każdego dnia. Dlatego warto wybrać swój ulubiony zestaw Sun Care DERMA – krem i mgiełkę dopasowane do Twoich potrzeb.

Sun Care DERMA to skuteczne i sprawdzone produkty marki FLOSLEK Laboratorium, które nie tylko chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także pielęgnują, nawilżają, odżywiają i regenerują. Szybko się wchłaniają, nie pozostawiając białych smug ani uczucia tłustego filmu, idealnie nadają się pod makijaż, są wodoodporne i piachoodporne. Bogate w cenne składniki aktywne, takie jak Pantenol, CICA, masło shea, masło mango, olej migdałowy, witamina E oraz prebiotyki. Zawierają także Eco-Sun Pass® – filtr UV (UVA i UVB) bezpieczny dla raf koralowych i ekosystemów wodnych.

Idealnym uzupełnieniem pielęgnacji kremami z filtrem SPF jest COOL Nawilżająca AQUA MARINE, przeznaczona dla każdego typu skóry, w tym wrażliwej, przesuszonej, wymagającej nawilżenia, odświeżenia i ukojenia.

Latem, gdy temperatura wzrasta, wykonanie trwałego makijażu to wyzwanie. Aby utrzymać trwałość makijażu, a jednocześnie zapewnić mu lekki i naturalny wygląd, warto sięgnąć po krem BB, odpowiednio dobrany do rodzaju skóry. Zestawy Sun Care DERMA zawierające krem BB oraz nawilżającą AQUA MARINE stanowią idealne rozwiązanie dla letniego makijażu.

Jak stosować kremy z filtrem? Aplikuj je na skórę około 20 minut przed ekspozycją na słońce i powtarzaj aplikację co 2-3 godziny oraz po każdym kontakcie ze wodą. Pamiętaj o pilnowaniu terminu przydatności kosmetyków z filtrem, ponieważ filtry przeciwsłoneczne tracą swoje właściwości ochronne kilka miesięcy po otwarciu opakowania.