Cera jest naszą wizytówką, dlatego każdego dnia dbamy, by wyglądała świeżo i zdrowo. Niestety kosmetyki i tradycyjna pielęgnacja nie wystarczą. By skóra była gładka i piękna, wymaga także czułego i subtelnego dotyku w postaci ujędrniającego masażu
fit.pl
2012-01-25 00:00
Udostępnij
Ujędrniający masaż twarzy
masaz skoraMasaż skóry to najzdrowszy sposób, by każdego dnia skóra kusiła gładkim i pięknym wyglądem, a owal twarzy pozostawał na swoim miejscu. Masaż twarzy to równiez skuteczy sposób na wygładzenie zmarszczek, poprawienie ukrwienia skóry i przygotowania jej do dalszej pielęgnacji.

Jak należy wykonywać masaż?

Subtelnymi i deliktanymi ruchami, dotykamy i masujemy poszczególne partie twarzy. Gwałtowne i zbyt mocne – mogą uszkodzić zewnętrzne struktury skóry i przyczynić się do zniszczenia włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za gładką i jędrną skórę.

Od czego zacząć skuteczny masaż twarzy?

Ujędrniający masaż twarzy najlepiej spełni swoją funkcję, jeśli zostanie wykonany zaczynając od górnych partii cery.

Czoło i brwi

Czystymi i rozgrzanymi dłońmy masujemy delikatnie czoło, zaczynając od środka i delikatnymi, poziomymi ruchami kierujemy kciuki do krańców skóry, łączących się z włosami po bokach. Obniżając co chwilę ruchy, palce subtelnie schodzą naprzmian do brwi lub do parti czoła spotykającej się z włosami u nasady głowy. Następnie po kilkakrotnym powtórzeniu rozpoczynamy masowanie łuków brwiowych. Uciskamy je delikatnie kciukiem, zaczynając od prawej strony i kierując do lewej, a następnie powtarzając ruch delikatnym gładzeniem, na przmemian wykorzytując technikę ucisku i gładzenia.

Kości policzkowe, zatoki przynosowe

Tuż po wykonaniu masażu brwi i czoła przechodzimy do delikatnego masażu ruchami okrężnymi zatok przynosowyh i policzków, na przmian w prawą i w lewą stronę, bardzo powoli i delikatnie od czasu do czasu lekko uciskają poszczególne miejsca.Tymi samymi ruchami przemieszczamy place w stronę skóry wokół ust i brody. Delikatnymi ruchami z wykorzystaniem np., lekko naniesionej na palce pomadki, miodu lub kremu możemy wykonać masaż ust.

Nos

Także skóra nosa wymaga delikatnego i czułego masażu. Jak go wykonać? Na poczatek okrężnymi ruchami dwóch palców (wskazującego i środkowego) okrężnymi ruchami masujemy od jednej części płatka nosowego poprzez środek, aż do drugiego, zmieniając także strony.

Podbródek i szyja

Masaż podbródka i szyi to bardzo ważna część pielęgnacji. Pomaga walczyć z opadającą skórą i nieestetycznym, drugim podbródkiem. Delikatne uciskanie i wygładzanie od szyi w kierunku podbródka, podszczypywanie i ugniatanie pozwoli skórze pozbyć się tkanki tłuszczowej, a dzięki pobudzeniu krażenia włókna kolagenowe zadbają o jego prawidłowy wygląd.

Kto może wykonać masaż?

Jeśli nie mamy czasu na wizytę i profesjonalny masaż u kosmetyczki, warto poprosić o pomoc bliską osobę. Subtelny i czuły dotyk ukochanej lub ukochanego to najlepszy sposób na pozbycie się stresu, ukojenie dla skóry i wspaniały wstęp np. dla łóżkowych igraszek. Masaż niezwykle zbliża, otwiera na potrzeby i oczkiwania drugiej osoby, warto także w ten sposób umacniać więź i okazywać sobie czułość.

www.uroda.fit.pl