STEP to ćwiczenia aerobowe o wysokiej intensywności, polegające na wchodzeniu i schodzeniu na specjalnie do tego przeznaczony stopień o regulowanej wysokości (15, 20 i 25 cm).
fit.pl
2010-03-12 00:00
Udostępnij
Choreografia na stepie
Zajęcia te zawierają układy taneczne (choreografię) o różnym stopniu trudności i intensywności w zależności od poziomu zaawansowania grupy oraz od indywidualnego charakteru instruktora. Zajęcia te mają na celu redukcję tkanki tłuszczowej, zwiększenie wytrzymałości organizmu (wyrobienie tzw. kondycji fizycznej), usprawnienie układu krażeniowo-oddechowego oraz poprawienie koordynacji ruchowej. Główny nacisk położony jest na mięśnie pośladków, ud i łydek.

Niestety zajęcia te nie są przeznaczone dla osób z problemami ze strony stawów kolanowych, stawów skokowych oraz kręgosłupa. Na tych zajęciach szczególnie powinno się ćwiczyć w specjalnym obuwiu do fitnessu z tzw. „air systemem”. Lżejszą i łatwiejszą alternatywą dla STEP-u są zajęcia: STEP + BUP – połączenie zajęć tanecznych ze wzmacnianiem mięśni. Nazwa Crazy STEP – to po prostu szalone i roztańczone zajęcia na STEP-ie – nazwa zajęć nadana przez instruktora.

 


Aby ozbaczyć więcej filmów kliknij TUTAJ