Według najnowszych badań świeże warzywa i owoce spożywane dzisiaj przez społeczeństwa krajów uprzemysłowionych, nie mają już tych samych wartości odżywczych co kiedyś. 
fit.pl
2016-04-08 00:00
Udostępnij
Wiosna to odpowiednia pora na detoks
Aby zrozumieć dzisiejsze zainteresowanie nutriterapią, trzeba wiedzieć, że od 1950 roku sposób odżywiania się populacji zachodniej dramatycznie się pogorszył. Nutriterapia rozwinęła się w ostatnich latach do tego stopnia, że badacze trendów uznają ją za gałąź medycyny, która zrewolucjonizuje trzecie tysiąclecie.

Donald R. Davis, badacz powiązany z Instytutem Biochemii Uniwersytetu w Austin w Teksasie, przeanalizował dane zebrane przez Ministerstwo Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w 1950 roku i w 1999 roku, dotyczące wartości odżywczych 43 uprawianych warzyw i owoców.

W 6 pokarmach na 13 poziom składników odżywczych zmniejszył się. Poziom zawartości 3 minerałów: fosforu, żelaza i wapnia zmniejszył się od 9 do 16%. Zawartość protein zmalała o 6%, ryboflawiny – o 38%, a kwasu askorbinowego (witaminy C) – o 15%.

Nie jest to wcale zaskakujące: bogactwo mineralne ziem uprawnych zostało wyczerpane przez współczesne intensywne metody uprawy.

Efekt jest taki, że aby otrzymać minimalne dawki dzienne podstawowych składników odżywczych (witaminy, minerały, oligoelementy, aminokwasy), absolutnie nie wystarczy spożywanie zalecanych „5 owoców i warzyw dziennie“.

To wyjaśnia, dlaczego według najnowszych badań francuskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, podczas których przebadano tysiące osób, aż 3,7 milionów na 7,1 miliona Francuzów źle się odżywia.

Nie w 1850 roku. Ale DZIŚ.

Detoksykacja to nic innego jak pozbycie się z organizmu nadmiaru nagromadzonych toksyn. Nasz organizm robi to automatycznie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu najlepiej jak tylko się da. Pomimo iż mechanizm auto-detoksykacji działa perfekcyjnie, czasami organizm może potrzebować naszego wsparcia. Dziać się tak będzie w momencie kiedy ilość toksyn w organizmie jest zbyt duża w stosunku do możliwości ich usuwania, co może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania organizmu, spadku energii, zmian skórnych, uczucia senności oraz ogólnego spadku witalności.

Jak wspomóc organizm?- To proste

Istnieje wiele diet wspomagających detoksykacje organizmu – od totalnych głodówek, przez diety owocowo – warzywne, na specjalnej farmakologicznej suplementacji kończąc.  Rodzima firma CURATTIO Proponuje trochę inne podejście, które pozwala nie tylko wspomóc detoksykację organizmu ale również wysłać go na wakacje „All Inclusive” w pięciogwiazdkowym hotelu.

Surowe świeże soki

Oczyszczanie organizmu specjalnie przygotowanymi surowymi sokami warzywno - owocowymi polega na tym, że w trakcie trwania kuracji przez kilka dni spożywamy jedynie ( lub prawie jedynie) świeże surowe soki.

Jak to działa

Pijąc soki organizm oszczędza energię potrzebną na trawienie pokarmu, którą może spożytkować na detoksykację. Owoce i warzywa w formie specjalnie przygotowywanego soku są przyswajalne przez organizm w zaledwie 15 minut podczas gdy surowe warzywa i owoce są trawione przez organizm w około 4-5 godzin. Organizm nie musi wydatkować energii na procesy trawienia, przeznaczając ją na wzmożoną detoksykację.

Dzięki temu że soki są przygotowywane w specjalnej technologii wolnoobrotowego tłoczenia na zimno wszystkie wartości odżywcze zawarte w warzywach i owocach, jak również enzymy, substancje fitochemiczne i inne dobroczynne substancje które znajdują się w roślinie trafiają bezpośrednio do soku. Żeby tak się stało soki muszą być świeże, surowe i nie poddane jakiejkolwiek obróbce termicznej czy chemicznej, tak żeby nie niszczyć enzymów, witamin i wszystkich pozostałych pożytecznych substancji.

Reasumując kuracja sokowa to nie tylko wspomaganie detoksykacji, ale również odżywienie organizmu szybko przyswajalną bombą składników odżywczych, a także zaopatrzenie go w niezwykle cenne substancje nie odżywcze jak np. antyoksydanty czy enzymy roślinne.

A efekty?

Mniej toksyn w organizmie + dobrze odżywiony organizm = Więcej energii, lepsze samopoczucie, witalność, chęć do życia i pozytywne myślenie, ładniejszy wygląd, piękna cera, piękne włosy i paznokcie, a nasza waga łazienkowa zaczyna wreszcie działać poprawnie

Więcej www.curattio.pl

www.fit.pl