Bądź zawsze piękna – cztery proste zasady

Każda z nas troszczy się o swój wygląd zewnętrzny. Piękna cera, lściące włosy i gładkie ciało – to oznaki zdrowia i urody na całym świecie. W swojej drodze do wellness nie możemy zapominać o pielęgnacji, gdyż ma ona niebagatelne znaczenie dla samopoczucia
fit.pl
2011-07-29 00:00
Udostępnij
Bądź zawsze piękna – cztery proste zasady
Poprawa wyglądu fizycznego wzmacnia także poczucie pewności siebie. To, że sposób odżywiania, długi sen i aktywność fizyczna wpływa na nasz wygląd zewnętrzny, wiemy od dawna. Co jeszcze? Oto cztery naprawdę proste zasady dbania o swoje piękno, polecane przez zwolenniczkę minimalizmu w każdej sferze życia, Dominique Loreau, autorkę książki „Sztuka prostoty” (Czarna Owca, 2011).

1. Instytut urody w łazience

Zadbaj estetykę we własnej łazience. Uporządkuj półki i szafki. Przejrzyj kremy, balsamy, wyrzuć bez żalu te przeterminowane, nieużywane, wywołujące alergie. Nie kupuj zbyt wielu kosmetyków na zapas, tylko dlatego że jest „promocja”. Lepiej mieć mniej kosmetyków, ale dobrej jakości. Unikaj wszystkiego co ma skomplikowany skład chemiczny. Naprawdę nie potrzebujesz trzech kremów, czterech balsamów, serum, toniku, płynu do demakijażu, serum, żeli itd., itp. Nie ulegaj łatwo reklamom przemysłu kosmetycznego.

2. Dobre dla organizmu i dla skóry

Oliwa z oliwek, olej z awokado, sezamu, słodkich migdałów – te produkty przydadzą się nie tylko w kuchni. Oliwę wykorzystuj do codziennego masażu (polecamy książkę... o masażach) także masażu twarzy, a napar z zielonej herbaty jako tonik. Oliwy można używać także jako środka do demakijażu: kilka kropel należy rozetrzeć na dłoniach i masować palcami intensywnie twarz, następnie opłukać ręce, masować twarz ponownie, a na końcu umyć skórę wodą, ewentualnie z dodatkiem delikatnego mydła. Aby złuścić skórę Dominiqe radzi pocierać twarz przez 2-3 minuty wewnętrzną stroną skórki papai lub mango, która poprzez zawartość enzymów umożliwia rozpuszczenie wydzieliny gruczołów łojowych. Maseczki można przygotowywać z produktów, które trzymamy w lodówce, np. oczyszczającą przygotujemy mieszając 2 łyżeczki mąki owsianej z 2 łyżeczkami jogurtu i dwoma – soku z cytryny albo selera. Niewielka ilość octu winnego rozpuszczona w małej ilości wody usuwa resztki mydła ze skóry i z włosów.

3. Masuj ciało suchą szczotką

To prosty zabieg złuszczający i dodający energii. Codziennie przed porannym prysznicem oraz wieczorem przed pójściem spać masuj ciało szczotką przez pięć minut. Masaż zaczynamy od dużych palców u stóp, poprzez stopy, kostki, łydki, kolana, uda, pośladki, brzuch... i tak dalej aż do palców u rąk, szyi oraz uszu (delikatnie).

4. Perfekcyjne gesty

Tak jak każda kobieta powinna wypracować swój styl, tak również powinna wypracować swoje gesty. Naucz się siedzieć w odpowiedniej pozycji. Dbaj o postawę gdy stoisz czy chodzisz. Wypracuj piękny uśmiech, intrygujące spojrzenie. Ćwicz ton głosu, tempo mówienia, brzmienie słów. Wszystkie te elementy ogromnie wpływają na ekspresję własnego piękna.

Beata Mąkolska

www.wellness.fit.pl