Ćwicz mięśnie Kegla, by poprawić nastrój

Jesienna pogoda nie zachęca do aktywności fizycznej i często powoduje pogorszenie nastroju. Wiele osób rezygnuje z uprawiania sportów, a nawet z codziennych spacerów
fit.pl
2010-11-16 00:00
Udostępnij
Ćwicz mięśnie Kegla, by poprawić nastrój
poprawa nastroju2Warto zadbać o swoją kondycję w domowym zaciszu, by cieszyć się dobrym samopoczuciem przez cały rok.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy przyczyniają się do ogólnego wzmocnienia ciała i poprawy sylwetki. Ich regularne wykonywanie zmniejsza bóle krzyża i stawów, ujędrnia brzuch, zwiększa doznania seksualne. Gimnastyka tej partii mięśni pomaga poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu (NTM) oraz zapobiega jego pojawieniu się w przyszłości.

Złoty lek na dobre samopoczucie

Zwłaszcza jesienią nie powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej, która poprawia odporność i przygotowuje organizm na zimową pogodę. Ćwiczenia mięśni dna miednicy traktuj jako inwestycję we własne zdrowie i komfort życia. Spróbuj wykonywać ćwiczenia 3 razy dziennie przez 20 minut.

Ćwicz mięśnie dna miednicy przez cały dzień

Poranna rozgrzewka

Połóż się na plecach, ugnij kolana. Nogi i stopy trzymaj złączone razem, ręce rozłóż do boku. Unieś w górę miednicę, pamiętaj jednak o tym, aby górna część kręgosłupa przylegała do podłogi. Przytrzymaj kilka sekund, rozluźnij i opuść miednicę. Wykorzystaj przy tym wszystkie mięśnie brzucha, wytrzymaj w takiej pozycji kilka sekund i rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 5 razy.

Popołudniowa aktywność

Połóż się na boku, opierając na przedramieniu, nogi lekko ugnij w kolanach. Następnie wciągnij brzuch w kierunku pleców, przytrzymaj 6-8 sekund i rozluźnij. Ćwiczenie należy powtórzyć po 4 razy na każdym boku.

Wieczorny relaks

Usiądź na krześle, nogi ustaw w rozkroku, plecy trzymaj prosto. Ściśnij mięśnie dna miednicy i unieś je najwyżej, jak potrafisz; przytrzymaj 7-8 sekund i rozluźnij. Ćwiczenie powtórz 5 razy. W trakcie ćwiczenia zauważysz, że wciągasz brzuch. To zupełnie normalne, ponieważ ćwicząc mięśnie dna miednicy, ćwiczysz też mięśnie brzucha. Najważniejsze, by w trakcie ćwiczenia nie napinać ud i pośladków. Te mięśnie powinny pozostać rozluźnione.

Czytaj więcej:

www.fit.pl