Zakochałaś się w czasie wakacji i zastanawiasz się czy wasz romans ma szanse na dłuższą znajomość? A może jesteście już ze sobą jakiś czas, jest wam dobrze i zastanawiasz się czy to ten jedyny? Oto dziesięć sygnałów, które stanowią pewną podpowiedź, czy rzeczywiście z tym człowiekiem mogłabyś spędzić życie
fit.pl
2011-08-18 00:00
Udostępnij
Czy on jest tym jedynym?
jedyny facet1. Akceptujesz go i ufasz mu
– Mimo że nikt nie jest doskonały, kobiety często dokładają wszelkich starań by zmienić swojego mężczyznę wedle własnych upodobań. Jeżeli tego nie robisz, jeżeli akceptujesz jego wady i przyjmujesz ze spokojem, że jest jaki jest – macie szansę na poważny związek!

2. On akceptuje cię taką, jaką jesteś
– rano, potarganą, nieumalowaną, z PMS-sem, na zakupowych szaleństwach, zaczytaną w najnowszym bestsellerze, albo pochłoniętą oglądaniem kolejnego odcinka „Trinni & Suzanne”. Jeżeli on widzi i akceptuje cię w pełni naturalną, jeżeli podobasz mu się taka, jaka jesteś a nie dopiero „zrobiona na bóstwo”, to znaczy, że ten mężczyzna żywi do ciebie poważne uczucie. Jeszcze jedna uwaga – daj mu się poznać od takiej zwykłej, naturalnej strony!

3. Wspólne wartości
– Nie chodzi o to, żebyście lubili zawsze to samo i we wszystkim się zgadzali, a o to, byście wyznawali wspólne wartości. Badania zrealizowane przez PBS DGA w 2006 roku wymienia ranking najważniejszych wartości życiowych Polaków: rodzina (51%), uczciwe życie (16%), miłość, przyjaźń (14%), spokojne życie bez kłopotów (8%), wiara (7%), praca, kariera, pieniądze (3%), robienie czegoś dla innych (2%).

4. Ma pracę
– Cóż, miłość miłością, a życie życiem i nie chodzi tutaj o materialistyczne podejście do życia, po prostu nie przeskoczysz ewolucji. Mężczyźni, którzy potrafią zapewnić partnerce byt (i wspólnemu potomstwu) są uważani za bardziej atrakcyjnych. Poczucie bezpieczeństwa odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Jeżeli on ciągle szuka „odpowiedniej” pracy, a przy tym jest szalenie „ambitny” i wielu pracodawców „nie dorasta mu do pięt” - pożegnaj tego pana oszczędzając sobie frustracji w przyszłości, kiedy to utrzymanie i prowadzenie domu i dostarczanie rozrywek mężczyźnie stworzonemu do „wyższych celów” będzie dla ciebie uciążliwą codziennością.

5. Twoi znajomi i rodzina go akceptują
– Czasem zaślepione miłością widzimy jedynie przez różowe okulary. Dobrze jest przyjrzeć się naszym przyjaciołom i rodzinie – co sądzą o naszym wybranku? Pamiętajmy, że prawdziwych przyjaciół cechuje troska o nasze dobro oraz większy obiektywizm, dlatego mogą widzieć coś, czego my nie widzimy sterowane hormonami namiętności...

6. Potraficie się razem śmiać

– Śmiech fantastycznie działa na samopoczucie i organizm. Dowiedziono także, że kobiety śmieją się częściej w towarzystwie atrakcyjnych mężczyzn. Jeżeli zatem potraficie razem się śmiać, rozśmieszyć nawzajem i czujecie się w swoim towarzystwie swobodnie – jest bardzo dobrze!

7. Lubisz jego znajomych i rodziców

– Po 20-stym roku życia zazwyczaj ostrożnie i mądrze dobieramy sobie przyjaciół. To jakich twój mężczyzna ma przyjaciół wiele powie ci o nim samym. I cóż, jeżeli lubisz to towarzystwo, to dobrze, a jeżeli nie.... sama znasz odpowiedź! Podobnie z rodziną – pamiętaj, że najwięcej wzorców bierzemy z domu rodzinnego. Popatrz kim są jego rodzice, jak się zachowują, jak się odnoszą w stosunku do siebie.

8. Umiecie się kłócić

– Czasem, żeby nauczyć się konstruktywnie „kłócić” trzeba lat nauki i terapii dla par. Jednakże już teraz, na początku związku możesz zaobserwować w jaki sposób wyglądają wasze kłótnie. Im mniej w tym wyzwisk, wyciągania przeszłości, ubliżeń, gorzkich słów – tym lepiej.

9. Umie ciebie słuchać

– Dobra komukacja w związku to podstawa. Jeżeli możesz mu powiedzieć o swoich wątpliwościach, planach, marzeniach, celach, opowiadać o bieżących sprawach i o „wielkich rzeczach”, a on cię potrafi wysłuchać i jest dla ciebie wsparciem – jesteście na dobrej drodze. Pamiętaj także, aby nauczyć się słuchać jego.

10. Masz przeczucie

– Przeczucie to może być wszystko czego potrzebujesz, przynajmniej tak twierdzą badacze z University College w Londynie, którzy stosowali rezonans magnetyczny do badania mózgu zakochanych. Czasem nasza intuicja emocjonalna, wie lepiej...


źródła: style.uk.msn.com; pbsdga.pl ; shine.yahoo.com

Beata Mąkolska

www.wellness.fit.pl