fit.pl mobile logo

Jak dbać o sylwetkę?

To jak prezentuje się nasz sylwetka zależy od spełnienia kilku podstawowych warunków. Są to między innymi odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Podpowiadamy co należy robić aby poprawić wygląd swojej sylwetki.

Prawidłowa dieta

Odpowiedni jadłospis jest niezbędną bronią w walce o upragnioną, zdrową sylwetkę. Dieta nie musi wiązać się z rygorystycznymi restrykcjami wobec samego siebie. Czasem wystarczy po prostu ograniczyć spożywanie niektórych produktów i podjadanie między posiłkami. Ważne żeby dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość protein, których źródłem mogą być chude mięso, ryby, twarożki lub też jogurty. Dla osób aktywnych fizycznie polecane jest białko dla sportowców, ponieważ w ich wypadku należy spożywać większą ilość tego składnika odżywczego. Wspomniane wcześniej ryby są też doskonałym źródłem wartościowych tłuszczów nienasyconych, które chronią organizm przed chorobami i ułatwiają przyswajanie witamin. Innym dostarczycielem kwasów tłuszczowych są np. oleje roślinne i orzechy. Kolejną kwestią są węglowodany, ale nie w postaci cukrów prostych! By zapewnić sobie odpowiednia ilość tego składnika odżywczego warto wprowadzić do swojego jadłospisu kasze, pełnoziarniste pieczywo i brązowy ryż. Nie można też zapominać o jedzeniu warzyw i owoców, które dostarczają nam niezbędnych witamin i składników mineralnych. Doskonałym pomysłem będzie zamiana niezdrowej przekąski na np. jabłko, banana lub marchewkę.

Ruch to zdrowie

Odpowiednie odżywianie to nie wszystko, nie da się osiągnąć wymarzonej sylwetki bez odpowiedniej ilości aktywności fizycznej. Ważne jest aby ćwiczyć regularnie i nie zmuszać się do tego. Należy zdecydować się na ćwiczenia, które sprawiają na radość, a nie na takie, do których musimy się zmuszać. Dla jednych dobrym wyborem okazują się: pływanie, jazda na rowerze, joga i bieganie, a inni będą preferować ćwiczenia z obciążeniami, grę w tenisa, zajęcia taneczne lub fitness. Ważne żeby wybrany sport uprawiać systematycznie, ale także nie przeciążać zanadto swojego organizmu, stosując się do tych zasad nie trudno o widoczne efekty. Należy pamiętać, że osoby ćwiczące powinny dostarczać swoim organizmom więcej składników odżywczych mogą to być na przykład białko dla sportowców i inne suplementy.

Dobre samopoczucie

Nie łatwo jest osiągnąć upragnioną sylwetkę będąc w ciągłym stresie i żałując sobie drobnych przyjemności. Warto zauważyć, że duża ilość nerwów wywołuje złudne poczucie głodu, co skłania nas do podjadania pomiędzy posiłkami i każe jeść więcej niż musimy. Dobre samopoczucie zdecydowanie ułatwia walkę o wymarzoną figurę. Wspomniana duża ilość ruchu jest w tym bardzo pomocna, istnieją też jednak inne sposoby na pogodę ducha. Ważne jest aby pomyśleć o sobie, nie tylko o innych i zadbać o swoje potrzeby, sprawiać sobie drobne prezenty np. w postaci kosmetyków lub nowych ozdób do salonu. Nie można też zapominać o chwilach na odpoczynek i relaks,nie trzeba znajdować się w ciągłym biegu. Warto czasem wyjść na spacer, pooddychać świeżym powietrzem lub usiąść na fotelu pod kocem i zagłębić się w interesującą lekturę.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl