fit.pl mobile logo

Jak najlepiej przechowywać żywność w pojemnikach?

W natłoku codziennych obowiązków i spraw łatwo zapomnieć o niezwykle istotnej dla nas sprawie – regularnym i zdrowym odżywianiu. Zazwyczaj rano mamy mało czasu na przygotowywanie pożywnych posiłków, dlatego możemy wykonywać tę czynność dzień wcześniej, aby następnego dnia cieszyć się zdrowym i energetycznym jedzeniemPrzygotuj wieczorem posiłki na następny dzień

Prostym trikiem jest wygospodarowanie wieczorem zaledwie kilku minut na przygotowanie jedzenia na następny dzień. Dzięki temu będziemy mieć zapewnione posiłki do pracy czy szkoły i nie będziemy martwić się o zdrową przekąskę w ciągu dnia. Drożdżówka kupiona w przydrożnej piekarni czy bezmyślnie złapany w biegu czekoladowy batonik warto zamienić na przygotowane przez siebie wartościowe jedzenie. Kolejnym plusem jest fakt, że doskonale wiemy, co jest zawarte w przygotowanych przez nas samych posiłkach. Daje nam poczucie satysfakcji oraz buduje świadomość dbania o własne zdrowie i formę. Przyrządzone wcześniej potrawy możemy zamknąć w pojemnikach i przechowywać w lodówce, a rano zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Zapewnij posiłkom odpowiednie warunki

Często argumentem przeciw jest fakt, że wcześniej przygotowane jedzenie nie smakuje dobrze i traci swój wygląd oraz aromat. Jest na to rada, – aby posiłki przechowywane w lodówce nie straciły swoich wartości odżywczych oraz walorów smakowych, musimy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków do przechowywania.

Zaawansowane technologie Liebherr zadbają o świeżość i smak posiłków

Możliwości, jakie oferują współczesne zaawansowane technologie użyte w chłodziarko -zamrażarkach marki Liebherr jest bardzo dużo. Od tego, w jaki sposób będziemy przechowywać nasze produkty zależy późniejszy smak i jakość potraw.

Technologia BioFresh – Plus zawarta w modelu SBSes 7165 Premium Plus doskonale zadba o świeże warzywa i owoce. Żywność trzymana w szufladach skonstruowanych przy jej użyciu nie traci najcenniejszych witamin oraz walorów smakowych. Dzięki temu możemy zakupić wcześniej potrzebne produkty do przygotowywania naszych ulubionych dań. Koktajle stały się ostatnio bardzo modną i zdrową propozycją posiłku, która z powodzeniem może zastąpić drugie śniadanie. Możemy je przygotować i zamknąć w specjalnych pojemnikach lub bidonach, tak, aby były gotowe na następny dzień. Jeśli chcemy dodać do nich jeszcze więcej orzeźwienia, pomocna będzie automatyczna kostkarka do lodu IceMaker, która wytwarza ponad do 1,5 kg lodu na dobę.

Kolejna unikalna technologia Liebherr ulokowana w modelu CBNPes 4858 ułatwiająca zdrowe odżywienie to dwa oddzielnie regulowane obiegi chłodnicze DuoCooling - temperaturę w chłodziarce i zamrażarce możemy ustawić osobno. To doskonałe rozwiązanie zarówno, gdy chcemy skorzystać z chłodziarki jak i zamrażarki. Dzięki tej technologii urządzenie posiada dwa niezależnie obiegi chłodnicze, a my mamy możliwość odrębnej regulacji temperatury komory chłodziarki oraz zamrażarki. Pomiędzy obiema komorami nie dochodzi do wymiany powietrza, co zapobiega przenoszeniu zapachów i wysychaniu produktów. Dzięki temu rozwiązaniu w chłodziarce rozkład temperatury jest różny w zależności od tego, w jakim miejscu znajduje się przedział lub półka, dedykowany dla rodzaju przechowywanych artykułów.

Często chcą zachować walory smaków lata na dłużej decydujemy się na przechowywanie owoców i warzyw w postaci mrożonek. Tutaj z pomocą przychodzi technologia NoFrost, czyli wysoce profesjonalna jakość chłodzenia z gwarancją zachowania świeżości produktów. Przechowywana żywność zamrażana jest obiegowym powietrzem chłodzącym, dzięki czemu wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz, w zamrażarce nie gromadzi się lód, a wyjęte produkty nie są oszronione. Tak przechowane owoce i warzywa możemy z powodzeniem wykorzystywać cały rok. Technologia No Frost znakomicie się sprawdzi w sytuacji, gdy naszykujemy zbyt duży obiad czy kolację. Wszystko, czego nie spożyjemy, możemy w każdej chwili zamrozić i wykorzystać w innym czasie.

Szybkie i proste przepisy

Poniżej znajdziesz propozycje posiłków, które możesz przechowywać w pojemnikach w lodówce. Są doskonałą alternatywą dla kanapek czy drożdżówek, a poza tym możesz przygotować je w zaledwie 15 minut!

Sałatka z tuńczykiem

Puszka tuńczyka, ogórek konserwowy, kukurydza, koperek bądź szczypiorek, czerwona cebula, jajko na twardo, jogurt naturalny oraz przyprawy sól i pieprz. Wszystkie składniki łączymy dodając je do siebie po kolei. Następnie doprawiamy do smaku, posypujemy szczypiorkiem i koperkiem. Przekładamy w nieduży pojemnik, przechowujemy w chłodziarko-zamrażarce i następnego dnia możemy delektować się sałatką poza domem.

Tortilla z łososiem

Do stworzenia pysznych tortilli będziemy potrzebować: placki tortilli, serek naturalny, łosoś wędzony, kiełki, świeży ogórek, awokado. Tortille smarujemy serkiem, układamy plaster łososia, a na wierzchu dodajemy pokrojone warzywa. Dodatkowo całość posypujemy kiełkami. Następnie zawijamy placki w całość. Gotowe wkładamy do chłodziarki i tak mamy zdrową i energetyczną przekąskę na wyciągnięcie ręki.


Koktajl tropikalny


Ananas, mleko kokosowe, wiórki kokosowe, banan oraz kostki lodu – tyle wystarczy, aby przygotować bardzo szybki koktajl dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu. Wszystkie składniki należy umieścić w blenderze i zmiksować na jednolitą masę. Gotowy napój przelewamy do pojemnika. W chłodziarko-zamrażarce możemy przechowywać go kilka dni. Koktajl idealnie sprawdza się na pierwsze lub drugie śniadanie poza domem.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl