Jedzenie owoców i warzyw wzmacnia odporność, wspomaga prawidłowy metabolizm, dba o dobrą kondycję skóry, a także jest niezbędne dla zdrowego rozwoju dzieci. Należy jednak pamiętać, że skórka owoców i warzyw kupowanych w sklepach jest pokryta nie tylko zanieczyszczeniami naturalnymi takimi jak ziemia czy piasek, ale również̇ resztkami nawozów naturalnych i sztucznych oraz niebezpiecznymi dla zdrowia środkami chemicznymi, takimi jak pestycydy, konserwanty i drobnoustroje chorobotwórcze np. bakterie, wirusy i grzyby
2020-06-22 00:00
Udostępnij
Jak prawidłowo myć warzywa i owoce?

EWG (Environmental Working Group) co roku publikuje listę 12 najbardziej skażonych pestycydami warzyw i owoców. W 2020 roku na liście znalazły się: truskawki, szpinak, jarmuż, nektarynki, jabłka, winogrona, brzoskwinie, wiśnie, gruszki, pomidory, seler naciowy i ziemniaki.

Jak przed zjedzeniem produktów przyniesionych ze sklepu lub targu zyskać pewność, że są one czyste, wolne od chemikaliów, zabrudzeń, bakterii, wirusów?

Sprawdź, jak dokładnie umyć warzywa i owoce!

1. Przede wszystkim zadbaj o higienę swoich rąk i czystość naczyń, w których przechowujesz owoce.
2. Myj owoce i warzywa zawsze bezpośrednio przed spożyciem.
3. Użyj specjalnego, naturalnego płynu do mycia owoców i warzyw ONLY ECO, który usuwa zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne, działa antybakteryjnie, nie zmieniając smaku i zapachu produktów.
4. Osusz warzywa i owoce po umyciu papierowym ręcznikiem – wilgoć to idealne środowisko do rozwoju bakterii.