Jak spełnić noworoczne postanowienia?

W nowym roku schudnę, zadbam o zdrowie, rzucę palenie, znajdę lepszą pracę. Wielu z nas co roku robi noworoczne postanowienia, wielu też szybko o nich zapomina. Oto co powinniśmy zrobić by wreszcie zrealizować plany 
fit.pl
2016-01-04 00:00
Udostępnij
Jak spełnić noworoczne postanowienia?Noworoczne postanowienia mają dużą moc… o ile tylko postarasz się je spełnić. Naukowcy udowodnili, że są one bardziej skuteczne niż gdybyśmy to samo zaplanowali w innym czasie.Kilka rad by dotrzymać noworocznych postanowień:

Noworoczne postanowienia - Zacznij teraz

 

Jeśli odłożysz postanowienia w czasie, potem będzie ci o wiele trudniej znaleźć motywację do ich realizacji. Chcesz schudnąć – przejdź na dietę już dziś. Chcesz rzucić palenie – od tej chwili nie sięgaj już po papierosa.

Noworoczne postanowienia - podziel cel na etapy


Samo „schudnę” nie wystarczy. Wybierz bardziej określony cel, na przykład schudnę dwa kilogramy na tydzień. Podzielenie celu na kilka etapów dodatkowo mobilizuje i zwiększa szanse na dotrzymanie postanowienia.

Noworoczne postanowienia - doprecyzuj cel


Zadbasz o kondycję? Zamiast ogólnej formułki doprecyzuj cel. Lepiej, jeśli brzmi on na przykład będę ćwiczyć trzy razy w tygodniu. Możesz także zrobić sobie plan treningów na cały miesiąc i systematycznie go realizować.

Noworoczne postanowienia - daj sobie czas


Naukowcy twierdzą, że potrzeba od 21 do 28 dni na wyrobienie w sobie nowego nawyku. Jeśli jednak pod koniec stycznia nie działasz jeszcze jak automat, nie panikuj i przede wszystkim nie rezygnuj. Prędzej czy później przyzwyczaisz się i nowa dieta czy chodzenie do fitness klubu wejdą ci w krew.

Noworoczne postanowienia - walka z nałogiem


Specjaliści od walki z nałogami zalecają absolutną abstynencję przez miesiąc. Jeśli więc nie możesz żyć bez słodyczy ograniczenie ich ilości nie zadziała skutecznie. Nie będziesz w stanie cieszyć się małymi dawkami, szybko więc powrócisz do dawnego zwyczaju. Najlepszym sposobem jest całkowita rezygnacja.

Noworoczne postanowienia - realne cele


Jeśli chcesz uniknąć załamania nerwowego już w lutym, zadbaj na starcie by wyznaczony przez ciebie cel był realny. Co z tego, że dobiegniesz do mety jeśli przez całą drogę będziesz nieszczęśliwa. Jeśli nie umiesz odmówić sobie fast foodów, zamień je na zdrowsze i mniej kaloryczne odpowiedniki, które sama przyrządzisz.

Noworoczne postanowienia - w grupie raźniej


Być może masz wśród znajomych osoby, które realizują to samo postanowienie co ty? W grupie raźniej, ale bardziej liczy się metodyka działania. Inna osoba może mieć sposób, który działa tam gdzie nasz zawodzi.

Noworoczne postanowienia - stosuj nagrody


Nagrody są świetnym motywatorem i działają praktycznie zawsze. Dlatego system premiowania wysiłków warto stworzyć samemu. Na przykład w nagrodę można pójść do kina na film z ulubionym aktorem lub wybrać się na zakupy.

Noworoczne postanowienia - podziel się swoimi postanowieniami


Poinformuj o noworocznych postanowieniach rodzinę, przyjaciół i znajomych. Napomnij o nich w luźnej rozmowie lub poważnej deklaracji. Będziesz mieć świadomość, że inni mają cię teraz na oku.

Noworoczne postanowienia - bądź pewna siebie


Po całym planowaniu, szukaniu wspólnych celów ze znajomymi i licznych rozmowach będziesz wiedzieć jedno – postanowienia noworoczne z pewnością da się zrealizować. Kluczem do sukcesu jest pewność siebie i wiara w to, że na pewno dasz radę.

wellness.fit.pl