Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń!

Ile razy obiecywaliście sobie, że od jutra zaczniecie ćwiczyć? Że zrobicie wszystko by Wasze ciało było bliskie ideału? Jednak mijały kolejne dni, a Wy nadal leżeliście przed telewizorem z paczką chipsów w ręce. Koniec z tym! W dzisiejszym artykule dowiecie się jak wygrać z lenistwem i zmotywować się do walki o piękną, smukłą sylwetkę.
2017-02-24 00:00
Udostępnij
Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń!

Pozbądź się wymówek - zmotywuj się do ćwiczeń!

 

Odrzuć wszystkie wymówki!

Pierwszy i najważniejszy krok ku byciu fit, to wyrzucenie z głowy wszystkich wymówek! Nie masz czasu? Na wszystko jest sposób! Lepsza organizacja dnia, pozwoli Ci na wygospodarowanie 30 minut na odrobinę aktywności. Masz daleko do siłowni? A może nie masz odpowiedniego sprzętu? Do ćwiczeń nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu. Wystarczą sportowe buty, ulubiona muzyka, domowe zacisze i kawałek podłogi.

Wyznacz sobie cel i uwierz w siebie!

Rozpocznij od określenia tego co chcesz osiągnąć. Płaski brzuch, jędrne uda, umięśnione ręce? Wszystko jest możliwe. Podziel swój plan przemiany na kilka etapów, które z łatwością osiągniesz. Dzięki temu krok po kroku zbliżysz się do wymarzonej sylwetki, a małe cele, które zrealizujesz po drodze, będą motywowały Cię do dalszej pracy.

Nie zniechęcaj się!

Początki zawsze są trudne. Jednak pamiętaj o tym, że nic nie przychodzi od razu. Perfekcyjnie wyrzeźbiona sylwetka, to efekt ciężkiej systematycznej pracy. Aby osiągnąć wymarzony cel, musisz uzbroić się w cierpliwość i zagryźć zęby. Stosuj metodę małych kroczków i dopasuj stopień intensywności ćwiczeń do swoich możliwości.

 

Oglądaj motywujące zdjęcia i monitoruj swoją sylwetkę!

Nic tak bardzo nie motywuje do ćwiczeń, jak widok wysportowanych, szczupłych osób, które w każdej stylizacji wyglądają idealnie. Ty też możesz tak wyglądać! Wybierz zdjęcia sylwetek, które najbardziej Ci się podobają. Ustaw je w na pulpicie, czy tapecie w telefonie. Za każdym razem kiedy je zobaczysz, Twoja motywacja stanie się silniejsza. Równie dobrze działa częste przeglądanie się w lustrze i uświadamianie sobie, które części ciała warto poprawić. Gwarantujemy, że gdy tylko wprowadzisz do swojej codzienności trochę aktywności fizycznej, z czasem przeglądanie się w lustrze będzie stawać się coraz przyjemniejsze.

 

W grupie raźniej!

 

Znajdź sobie towarzyszy do ćwiczeń. Jednego, dwóch, trzech… nieważne! Istotne byście motywowali się wzajemnie do wspólnej walki. Kiedy znajdziesz chociaż jedną bratnią duszę o podobnych celach i zainteresowaniach, wspólne wypady na siłownię czy poranne bieganie staną się o wiele przyjemniejsze.

 

Zapisuj swoje postępy!

Dieta i ćwiczenia mogą przynieść rezultaty już po pierwszym tygodniu walki o piękną sylwetkę. Początkowe zmiany mogą jednak nie być widoczne na pierwszy rzut oka. Co można zrobić by mieć pewność, że włożony trud nie idzie na marne? Jest na to sposób! Znajomość wymiarów ciała i zdjęcie „przed” i „po” na koniec każdego tygodnia sprawią, że będziesz mieć wszystko czarno na białym. Metr nie kłamie! Dzięki niemu nie ukryje się przed nami żaden zgubiony centymetr.

 

Trener personalny!

 

Chciałbyś ćwiczyć na siłowni, jednak nie wiesz jak się do tego zabrać i brak Ci motywacji? Trening z trenerem personalnym będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Jest to osoba, która przygotuje dla Ciebie indywidualny plan  treningowy , dopasowany do Twoich potrzeb i wytrzymałości. Będzie monitorować Twoje zmagania i pilnować by ćwiczenia były wykonywane prawidłowo, co uchroni Cię od niechcianych urazów i kontuzji. Dzięki trenerowi osiągnięcie wymarzonej sylwetki stanie się możliwe, a w chwilach zwątpienia otrzymasz wsparcie i motywację, która zmobilizuje Cię do dalszej pracy – komentuje Sebastian Szymczak z krakowskiej siłowni Energym.

 

Myśl o wakacjach!

Myśl o słońcu, plaży i bikini to najlepsza motywacja. Każdy chce prezentować się w nim jak najlepiej. Tracisz motywację? Pomyśl o swoim ukochanym stroju kąpielowym, który na dnie szafy czeka na kolejne wakacyjne wypady. Wyobrażenie sobie swojej sylwetki, która może prezentować się w nim jeszcze lepiej, sprawi, że nabierzesz energii i chęci do dalszej pracy.

 

Pomysłów na zmotywowanie się do walki o piękną, smukłą sylwetkę jest wiele. Podczas treningów najważniejsze są chęci i pozytywne nastawienie. Jeżeli marzysz o idealnie wyrzeźbionej, smukłej sylwetce, powiedz dość wymówkom i zrób pierwszy krok! Każdy kolejny będzie już tylko coraz łatwiejszy.