Mężczyzna, czyli czego jeszcze nie wiesz o seksie cz.3

Ciekawostek związanych z zachowaniami seksualnymi i strefą erotyczną, nigdy nie za wiele, dlatego przygotowaliśmy dla was kolejną dawkę niezwykłych ciekawostek, tym razem dotyczących mężczyzny
fit.pl
2011-05-17 00:00
Udostępnij
Mężczyzna, czyli czego jeszcze nie wiesz o seksie cz.3
Jeżeli myślicie, że o seksie wiecie wszystko – przeczytajcie ten artykuł!
  1. Naukowcy we Włoszech doszli do wniosku, że w pierwszej minucie kontaktu, mężczyźni najwięcej czasu poświęcają na oglądanie piersi kobiety. Zwracają też uwagę na nogi i twarz (głównie usta), po czym koncentrują się na biodrach. (Dla porównania w pierwszej minucie, w głównej mierze Panie koncentrowały się na męskiej twarzy w okolicach oczu)
  2. Harem władcy Aszantów mógł liczyć tylko 3333 kobiet.
  3. Różnorodność i swoboda seksualna wzmaga pożądanie, co najlepiej odzwierciedla tzw. „efekt Coolidge'a”. Nazwa ta, pochodzi od nazwiska prezydenta Stanów Zjednoczonych John'a Calvina Coolidge'a Jr, który w latach dwudziestych ubiegłego wieku, zwiedzając rządową farmę kur, wdał się w dyskusję z małżonką poprzez przewodnika, który oprowadzał ich o terenie. Na pytanie prezydentowej „ile razy dziennie kopuluje kogut”, przewodnik odpowiedział, że dziesiątki razy i tą odpowiedź prezydentowa prosiła przekazać prezydentowi. Ten zaś zapytał, czy „za każdym razem z tą samą kurą?”. Jak można się domyślić, odpowiedź brzmiała: „Za każdym razem z inną” i taką też odpowiedź zwrotną nakazał prezydent przekazać małżonce.
  4. Według badań magazynu „Time” z 2001, około 72% mężczyzn w wieku do 55 lat myślało o zdradzie. 56% do owej zdrady dopuściło.
  5. Jądra u mężczyzny stanowią 0,079% masy jego ciała, a u goryla tylko 0,018%. Mężczyzna ma zatem cztery razy większe jądra niż goryl (w stosunku do wagi ciała). I tak, homo sapiens bije na głowę szympans – u niego wielkość jąder stanowi 0,269% masy ciała, czyli trzykrotnie więcej niż u mężczyzny.
  6. Przeciętny orgazm u mężczyzny trwa 6 sekund. U kobiety – 23 sekundy.


Źródło: Janusz L.Wiśniewski „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”

Beata Mąkolska

www.wellness.fit.pl