Kobiety lubią brąz...  - śpiewał Ryszard Rynkowski. Cóż, może to i prawda, jednakże jeżeli chodzi o ocenę atrakcyjności osobnika płci męskiej, to kobiety zdecydowanie wolą czerwień – przynajmniej według najnowszych doniesień  
fit.pl
2010-08-24 00:00
Udostępnij
Kobiety lubią... czerwień
Czerwony to kolor odwagi i pasji, jest także kojarzony z seksem nic zatem dziwnego, że według badań publikowanych w Journal of Experimental Psychology: General, kobiety postrzegają mężczyzn noszących czerwień jako bardziej seksownych.

czerwony tekst25 mężczyzn i 35 kobiet przejrzało czarno-białe fotografie mężczyzny rasy białej w koszulce polo, otoczonego czerwoną, bądź białą matą.  Używając dziewięciostopniowej skali, uczestnicy odpowiadali na pytania: „Jak bardzo twoim zdaniem ta osoba jest atrakcyjna?”; „W jakim stopniu wygląda na sympatyczną osobę?” oraz „Gdybym spotkał/spotkała tą osobę na żywo, uważałbym/uważałabym ją za atrakcyjną”. Kobiety, które oglądały mężczyznę w otoczeniu czerwieni oceniły go jako bardziej atrakcyjnego. Inne badanie polegało na ocenie mężczyzny ubranego w czerwony T-shirt oraz zielony. Grupa 55 kobiet oceniła mężczyzę ubranego w czerwony T-shirt, jako niezwykle atrakcyjnego i bardziej pociągającego.
Czerwony kolor ma moc przyciągania wszystkich ssaków naczelnych. Jak twierdzą autorzy badania, samice naczelnych, (w tym kobiety) są niezwykle biegłe w wykrywaniu zmian przepływu krwi na twarzy. Ponadto naukowcy twierdzą, że czerwony kolor nie tylko odgrywa dominującą rolę w sypialni, ale także może przydać się w pracy – mężczyzna noszący czerwony kolor może poczuć się bardziej pewny siebie, a dzięki temu, imponować kobietom.

Beata Mąkolska
www.fit.pl