W naszych dłoniach jest około 300 połączeń nerwonych, reagujących na bodźce i przesyłających impulsy do mózgu. Miejsca te są również receptorami i podobnie jak w akupresurze uciskanie ich powoduje lepsze ukrwienie i usunięcie toksyn. Mudry poprawiają odporność organizmu, walczą z bólem, koją nerwy.
fit.pl
2006-03-07 00:00
Udostępnij
Mudry - palce które leczą...
W terapii mudrami istnieje 25 układów dłoni, które pomagają nawet przy nagłych dolegliwościach . Jednak każdy organizm działa na nie indywidualnie i efekty nie zawsze są natychmiastowe.

Przedstawiamy kilka ćwiczeń które, mamy nadzieję pomogą państwu w przypadku neutralizowaniu pewnych dolegliwości.

mudra stres

  
STRES

Ćwiczenie to pomaga odprężyć się po silnym zdenerwowaniu. Należy połączyć kciuk i palec serdeczny, pozostałe palce powinny być luźno wyprostowane.
OCZY

Ćwiczenia to wyostrza wzrok i dodaje energii. Łączymy kciuk, palec serdeczny i mały opuszkami, pozostałe palce powinny być luźno wyprostwane.
PĘCHERZ

Ćwiczenie oczyszcza organizm z toksyn, zmniejsza bóle podbrzusza i krzyża. Należy połączyć palce środkowy, serdeczny i kciuk, pozostałe palce luźno wyprostowane.
mudra pecherz CIŚNIENIE

Jest uważana za jedną z najważniejszych mudr. Reguluje ciśnienie krwi, zmniejsza stany niepokoju i poprawia pamięć. Należy połączyć kciuk i palec wskazujący, pozostałe palce luźno wyprostowane.
mudrawiedza

Mudry to ćwiczenia, które należy wykonywać obydwiema rękami. Są wygodne dla osób, które są zbyt leniwe lub nie mają czasu na ćwiczenie jogi. Nie wymagają nadmiernej koncentracji, można je wykonywać w pracy, tramwaju, przed telewizorem. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim oddechu i rozluźnieniu mięśni dłoni.

www.fit.pl