fit.pl mobile logo

Pierwszy raz na macie, czyli jak przygotować się do jogi?

Wybierając się na zajęcia jogi pierwszy raz, warto zastosować się do kilku porad dla początkujących. Dzięki nim każda osoba zaczynająca przygodę z tą formą treningu ciała nie będzie czuć się skrępowana nawet wśród zaawansowanych joginek i joginów. O czym warto pamiętać i jak się przygotować do pierwszej lekcji jogi?

Joga - trening dla ciała i ducha

Każda lekcja jogi pozwala się zrelaksować i wyciszyć, osiągnąć równowagę oraz rozciągnąć wybrane partie ciała. Praktyka jogi wpływa zatem korzystnie zarówno na ciało, jak i umysł. Może przyczynić się do lepszej przemiany materii, oczyszczenia organizmu z toksyn czy nawet poprawy sylwetki. Joga uczy bycia tu i teraz, pomaga skupić się na oddechu i poprawnej technice wykonania asan.

O jej sekrecie oraz istocie można dowiedzieć się na lekcjach. Nie trzeba przejmować się tym, że na pierwszej lekcji nie zna się nazw poszczególnych pozycji czy nie ma się wymarzonej kondycji lub dostatecznej elastyczności. Warto wybrać zajęcia jogi dla początkujących, na których wszystkiego można się nauczyć krok po kroku. Najlepsze efekty osiąga się przez konsekwentne uczestnictwo w lekcjach jogi.

Jako jedna z najstarszych tradycji wewnętrznego rozwoju i doskonalenia, joga staje się coraz popularniejsza również w Polsce. Poniżej znajdują się przydatne porady przed pierwszym razem na macie:

1. Właściwy ubiór na jogę

Joga to trening, podczas którego strój nie może krępować ruchów. Z drugiej strony nie powinien być również zbyt luźny. Warto założyć przylegającą do ciała bluzkę i legginsy lub krótkie spodenki sportowe. Dla osób, które przywiązują dużą wagę do komfortu, najlepszym wyborem będą ubrania wykonane z naturalnych materiałów i włókien, takich jak bawełna organiczna, konopie lub bambus. Podczas zajęć ćwiczy się na boso, dlatego obuwie sportowe nie będzie wymagane.

2. Akcesoria na zajęcia jogi

Podstawowym akcesorium na jogę jest antypoślizgowa mata. W szkołach jogi lub klubach sportowych maty najczęściej są dostępne, ale ambitne osoby mogą już przed pierwszymi zajęciami zainwestować we własny sprzęt. W przyszłości warto pomyśleć również o dodatkowych akcesoriach, takich jak klocki do jogi, paski, koce lub wałki, które ułatwią wykonanie konkretnych pozycji.

3. Posiłek przed jogą

Bezpośrednio przed lekcją jogi spożywanie dużych posiłków jest niewskazane. Między praktyką a ostatnim większym posiłkiem należy zachować odstęp około 2-3 godzin. Wyjątkowo można zjeść coś lekkiego około 1,5 godziny przed planowanymi zajęciami.

Warto pamiętać również o tym, by nie porównywać się z innymi, mieć pozytywne nastawienie oraz trenować z umiarem. Należy wykonywać ćwiczenia na tyle, na ile pozwala nam ciało, co pozwoli uniknąć ewentualnego bólu i kontuzji. Ważna jest również koncentracja na sobie i poprawne wykonywanie konkretnych pozycji. Na czas lekcji warto pamiętać o wyłączeniu telefonu, by nie przeszkadzać innym ani sobie. Powyższe porady pozwolą wynieść jak najwięcej korzyści nawet z pierwszych zajęć jogi.

Namaste!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl