O tym, że Pilates to doskonały program, który pozwala zbudować świetną kondycję, zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić smukłą sylwetkę bez forsownych ćwiczeń przekonuje nas autor książki „PILATES 52 Wspaniałe pomysły” Steve Shipside
fit.pl
2010-05-05 00:00
Udostępnij
PILATES 52 Wspaniałe pomysły
Zdaniem Shipsida, znany instruktor fitness, ćwiczenia Pilates są doskonałym ćwiczeniem nie zależnie od tego czy jesteś nastolatką, panią domu i matką czy wysportowanym facetem. Dzięki nim, bowiem wzmocnisz mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawisz postawę i uelastycznisz ciało. W końcu Pilates to klucz do zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia.

-W moim rygorystycznym treningu nie było miejsca na coś, co wydawało mi się kiepską imitacją jogi. Złapałem bakcyla, gdy mój fizjoterapeuta zaproponował mi pilates po tym, jak doznałem kontuzji kręgosłupa. Okazało się, że ćwiczenia te kształtują zarówno ciało, jak i umysł. Teraz jestem sprawniejszy, bardziej gibki i zrelaksowany niż kiedykolwiek wcześniej. Po prostu stwierdziłem, że pilates może mi pomóc, jeśli dostosuję go do swoich potrzeb. W rezultacie opracowałem unikatowy program, który może pomóc innym odnieść maksymalne korzyści z tego rodzaju ćwiczeń-tłumaczy
Steve Shipside.

Autor książki w sposób jasny, przejrzysty i z humorem opisuje w niej wiele ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie w domu lub na zorganizowanych zajęciach. Dlatego z tej pozycji dowiesz się m.in., jak:
zyskać świadomość własnego ciała i jego możliwości;
  • uelastyczniać, rozciągać i ćwiczyć wszystkie grupy mięśni i stawy;
  • pomysłowo wykorzystywać różne przyrządy: piłki rehabilitacyjne, taśmy elastyczne czy hantle;
  • trenować nie tylko na siłowni albo w domu, ale także w pracy lub na przystanku autobusowym.

Steve Shipside - instruktor fitness, wykwalifikowany nurek, biegacz i triathlionista. Jego wyczyny sportowe obejmują loty paralotnią nad Andami, i 250 km marsz z plecakiem przez pustynie Kalahari. Jest renomowanym dziennikarzem specjalizującym się w nowych technologiach i sporcie.

www.fit.pl