Znasz parą, którą podziwiasz za staż jaki z sobą przeżyli? Przyjrzyj się ich zachowaniu - może potwierdzi nasze sugestie. Znasz tez związki, które szybko zakończyły się rozwodem? Jak go uniknąć?
fit.pl
2010-02-23 00:00
Udostępnij
Sekret szczęśliwego małżeństwa
Elementami, które cementują związek są zaufanie, szacunek, akceptacja partnera i … seks. Ale po kolei.

Obie strony powinny zrozumieć i zaakceptować zróżnicowanie charakterów obu płci. Warto poznać siebie jak i cechy płci odmiennej – właśnie od tego zależy postrzeganie świata i podejście do codzienności. Życie codzienne obnaża wady i spłyca zalety, do których się już przyzwyczailiśmy, a z czasem zaczynają powszednieć. Warto uświadomić sobie i przypomnieć o zaletach partnera, czym zachwycił nas na początku, wrócić do początków związku. W momencie, kiedy zaczynasz zauważają, że małżonek składa się wyłącznie z wad, zaproś go do szczerej rozmowy. Otwarcie przedyskutujcie to co was drażni, a na końcu wymieńcie po 10 cech, za które go kochacie.

Małżeństwo to nie wiezienie. Pamiętaj, że każde z was potrzebuje czasami odrobiny samotności, albo zmiany otoczenia. Nie traktuj wyjścia z kolegami na mecz, albo na piwo jak tragedii narodowej, nie okazuj swojego zniechęcenia jeśli raz na jakiś czas mąż wróci później. Ty też możesz wyjść z koleżanką, pojechać na weekend do znajomych, czy wyjść do kina z dawno nie widzianym towarzystwem. Pozwólcie sobie od siebie odpocząć – zniknięcie partnerowi z oczu pozwoli na docenienie siebie wzajemnie. Wszak kota można zagłaskać na śmierć.

Po co ludzie zawierają małżeństwo, po co zakładają rodzinę? Z wygody! Od dawna wiadomo, że ludzie łącza się w pary, ponieważ we dwójkę łatwiej iść przez życie. Opieka, zaufanie, możliwość wygadania się czy wspólne znalezienie rozwiązania – o to właśnie chodzi. Jesteście po to by się wspierać, przytulić, wysłuchać i doradzić. Każdego dnia Przypominaj swojemu małżonkowi, że może na tobie polegać – bo nieraz o tym zapominamy.

Seks i jego rola. Satysfakcjonujący seks jest świetnym spoiwem związku. Kochając się okazujemy sobie uczucia, podnosimy poziom endorfin, czujemy się akcyjni i pociągający. Wiec uprawiajcie seks jak najczęściej  i w taki sposób, aby każde z was budziło się rano i słyszało: „dobrze, że jesteś.   www.wellness.fit.pl