SPA nad morzem - ukojenie dla ciała i zmysłów

Ciągły brak czasu, przemęczenie czy nadmierny stres to czynniki, które negatywnie odbijają się zarówno na zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Jak sobie z nimi poradzić? Rozwiązaniem problemu może okazać się wyjazd nad polskie morze połączony z pobytem w hotelu SPA.
2018-10-03 00:00
Udostępnij
SPA nad morzem - ukojenie dla ciała i zmysłów

Niemalże natychmiast po przebudzeniu czujesz się zmęczony? Wszystko cię drażni, a problemy wydają się piętrzyć w nieskończoność? Nie jesteś w stanie skoncentrować się na wykonywanej czynności przez co wywiązywanie się z obowiązków przychodzi ci z ogromnym trudem? A może odczuwasz różnego rodzaju dolegliwości fizyczne, takie jak bóle głowy, ustawiczne napięcie mięśni, brak apetytu bądź też zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie tętnicze? Jeśli na którekolwiek z zadanym powyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco to znak, że powinieneś solidnie odpocząć. Nie chodzi nam jednak o spędzenie dnia na błogim lenistwie, a tylko zapewnienie sobie dużej dawki relaksu przy jednoczesnym odcięciu od zgiełku miasta. W jaki sposób tego dokonać? Najlepiej wyjeżdżając do hotelu SPA zlokalizowanego w pobliżu morza.

Zalety wyjazdu nad morze

Jeśli sądzisz, że jedyną zaletą pobytu nad polskim morzem jest możliwość podziwiania pięknych krajobrazów czy też skosztowania świeżych ryb, to jesteś w dużym błędzie. Jak się bowiem okazuje, bliskość morza wywiera niezwykle pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Po pierwsze, wyjazd nad Bałtyk zawsze wiąże się ze zmianą klimatu co niejako wymusza na organizmie zaadoptowanie się do nowych warunków. Opisany mechanizm przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu odpornościowego.

Niedobory jodu to prawdziwe przekleństwo osób zmagających się z niedoczynnością tarczycy oraz mieszkańców południowej Polskim (region ubogi w opisywany pierwiastek). Pobyt nad morzem przyczyni się do uzupełnienia poziomu jodu, a tym samym wpłynie pozytywnie na pracę gruczołu tarczycy.

Morze to także swego rodzaju wybawienie dla osób cierpiących na zbyt niskie ciśnienie tętnicze. Panujący tu klimat przyczyni się bowiem do jego podwyższenia, czego efektem będzie przypływ sił witalnych, energii i chęci do działania. A co z nadciśnieniowcami? Powszechnie zwykło się uważać, że ludzie zmagający się ze zbyt wysokim ciśnieniem powinni unikać morza. Ile w tym prawdy? Wspomniane stwierdzenie zdecydowanie odbiega od rzeczywistości. Jak się bowiem okazuje, już trzy półgodzinne spacery odbywane minimum trzy razy w ciągu tygodnia wystarczą, by znacząco obniżyć ciśnienie tętnicze.

SPA nad morzem

Jak widać na powyższych przykładach, wyjazd nad morze wiąże się z niezliczoną wręcz ilością korzyści zdrowotnych. Morski klimat wywiera pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również na umysł. Czy może być lepiej? Tak! Wystarczy wybrać się do hotelu SPA nad morzem. Pobyt w nadmorskim ośrodku SPA to prawdziwa uczta dla naszych zmysłów. Wypoczynek w hotelu tego rodzaju ukoi nerwy, pozwoli się zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Który z nadmorskich hoteli SPA wybrać?

Obiektem godnym polecenia jest Neptuno Resort & SPA. Hotel wyposażony jest w gabinety odnowy oferujące zabiegi na twarz oraz na ciało, a także nowoczesną Strefę SPA, w której znajdziemy między innymi różnego rodzaju sauny, jacuzzi oraz łaźnię. Warto dodać, że pobyt w Neptuno Resort & Spa to także prawdziwa gratka dla miłośników rozkoszy kulinarnych. Hotelowa restauracja każdego dnia serwuje swoim gościom domowe, polskie dania przyrządzane z naturalnych składników najwyższej jakości. Co istotne to fakt, iż w potrawach nie znajdziemy szkodliwych, chemicznych polepszaczy smaku czy też sztucznych barwników.