fit.pl mobile logo

SPA nad morzem - ukojenie dla ciała i zmysłów

Ciągły brak czasu, przemęczenie czy nadmierny stres to czynniki, które negatywnie odbijają się zarówno na zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Jak sobie z nimi poradzić? Rozwiązaniem problemu może okazać się wyjazd nad polskie morze połączony z pobytem w hotelu SPA.

Niemalże natychmiast po przebudzeniu czujesz się zmęczony? Wszystko cię drażni, a problemy wydają się piętrzyć w nieskończoność? Nie jesteś w stanie skoncentrować się na wykonywanej czynności przez co wywiązywanie się z obowiązków przychodzi ci z ogromnym trudem? A może odczuwasz różnego rodzaju dolegliwości fizyczne, takie jak bóle głowy, ustawiczne napięcie mięśni, brak apetytu bądź też zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie tętnicze? Jeśli na którekolwiek z zadanym powyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco to znak, że powinieneś solidnie odpocząć. Nie chodzi nam jednak o spędzenie dnia na błogim lenistwie, a tylko zapewnienie sobie dużej dawki relaksu przy jednoczesnym odcięciu od zgiełku miasta. W jaki sposób tego dokonać? Najlepiej wyjeżdżając do hotelu SPA zlokalizowanego w pobliżu morza.

Zalety wyjazdu nad morze

Jeśli sądzisz, że jedyną zaletą pobytu nad polskim morzem jest możliwość podziwiania pięknych krajobrazów czy też skosztowania świeżych ryb, to jesteś w dużym błędzie. Jak się bowiem okazuje, bliskość morza wywiera niezwykle pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Po pierwsze, wyjazd nad Bałtyk zawsze wiąże się ze zmianą klimatu co niejako wymusza na organizmie zaadoptowanie się do nowych warunków. Opisany mechanizm przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu odpornościowego.

Niedobory jodu to prawdziwe przekleństwo osób zmagających się z niedoczynnością tarczycy oraz mieszkańców południowej Polskim (region ubogi w opisywany pierwiastek). Pobyt nad morzem przyczyni się do uzupełnienia poziomu jodu, a tym samym wpłynie pozytywnie na pracę gruczołu tarczycy.

Morze to także swego rodzaju wybawienie dla osób cierpiących na zbyt niskie ciśnienie tętnicze. Panujący tu klimat przyczyni się bowiem do jego podwyższenia, czego efektem będzie przypływ sił witalnych, energii i chęci do działania. A co z nadciśnieniowcami? Powszechnie zwykło się uważać, że ludzie zmagający się ze zbyt wysokim ciśnieniem powinni unikać morza. Ile w tym prawdy? Wspomniane stwierdzenie zdecydowanie odbiega od rzeczywistości. Jak się bowiem okazuje, już trzy półgodzinne spacery odbywane minimum trzy razy w ciągu tygodnia wystarczą, by znacząco obniżyć ciśnienie tętnicze.

SPA nad morzem

Jak widać na powyższych przykładach, wyjazd nad morze wiąże się z niezliczoną wręcz ilością korzyści zdrowotnych. Morski klimat wywiera pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również na umysł. Czy może być lepiej? Tak! Wystarczy wybrać się do hotelu SPA nad morzem. Pobyt w nadmorskim ośrodku SPA to prawdziwa uczta dla naszych zmysłów. Wypoczynek w hotelu tego rodzaju ukoi nerwy, pozwoli się zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Który z nadmorskich hoteli SPA wybrać?

Obiektem godnym polecenia jest Neptuno Resort & SPA. Hotel wyposażony jest w gabinety odnowy oferujące zabiegi na twarz oraz na ciało, a także nowoczesną Strefę SPA, w której znajdziemy między innymi różnego rodzaju sauny, jacuzzi oraz łaźnię. Warto dodać, że pobyt w Neptuno Resort & Spa to także prawdziwa gratka dla miłośników rozkoszy kulinarnych. Hotelowa restauracja każdego dnia serwuje swoim gościom domowe, polskie dania przyrządzane z naturalnych składników najwyższej jakości. Co istotne to fakt, iż w potrawach nie znajdziemy szkodliwych, chemicznych polepszaczy smaku czy też sztucznych barwników.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl