Tempo życia ciągle wzrasta, jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Zmęczenie codziennymi obowiązkami wywołuje smutek i apatię. Czy istnieje lepszy sposób na naładowanie akumulatorów, niż sport? Siły i zapału do działania dodadzą naładowane energią zajęcia ze Spinningu  
fit.pl
2012-05-22 00:00
Udostępnij
Spinning - jazda bez hamulców
Wiosną odnajdujemy zakopane na czas zimy, pokłady energii i entuzjazmu, mobilizujące nas do pracy nad sobą. Coraz więcej osób decyduje się wtedy na zmiany w wyglądzie: zmieniamy fryzury, kolor włosów, kolory w szafie, wiele z nas pragnie też zmienić sylwetkę. Warto więc wykorzystać wiosenną chęć działania i przełożyć ją na ruch, który zaprocentuje nie tylko nową sylwetką, ale i lepszym samopoczuciem. Fitness kluby oferują bogaty wybór zajęć, spośród których każdy może znaleźć formę aktywności, która sprawia mu przyjemność. Rekordy popularności bije ostatnio Spinning.

Energetyczny trening

Rozpocząć treningi wcale nie jest trudno, ponieważ Spinning przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wagi czy kondycji. Niepotrzebne są specjalne umiejętności, nie musimy zapamiętywać skomplikowanych układów choreograficznych. Treningi odbywają się w grupie pod okiem doświadczonego instruktora. Jest to bezpieczny, a zarazem intensywny wysiłek fizyczny przy pobudzającej muzyce. W czasie godzinnego treningu zmieniamy obciążenie oraz pozycję, co ma odzwierciedlać jazdę na rowerze w terenie. Tylko od naszej wyobraźni zależy dokąd „wybierzemy się” danego dnia. - Podczas uprawiania Spinningu intensywnie pracują uda, brzuch, pośladki i biodra. Dzięki takiemu treningowi zwiększamy ukrwienie tych partii ciała, poprawiamy naszą kondycję oraz wygląd skóry, która staje się bardziej elastyczna i jędrna. – przekonuje Agata Bednarek manager klubu Remplus Fitness. – Spinning to również świetny sposób na wzmocnienie mięśni stabilizujących kręgosłup, co wpłynie na piękną postawę i zniweluje napięcie – dodaje A. Bednarek.

Wybierz swój kierunek jazdy

Nie jest to tylko metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów, ćwiczenia te mają również ogromny wpływ na nasze zdrowie. Poprawiają wydolność serca, układu krążenia oraz wzmacniają układ kostny. Spinning nie obciąża stawów, dzięki czemu odpowiedni jest również dla osób z większą liczbą nadprogramowych kilogramów. Jest to świetna alternatywa dla wycieczek rowerowych, podczas gdy wiosenna pogoda bywa kapryśna. Trenerzy przekonują, że nie jest to zwyczajna jazda na rowerze w pomieszczeniu. W fitness klubach dostępne są różne programy Spinningu - od zajęć o niskiej intensywności dla początkujących, do tych najintensywniejszych, budujących wytrzymałość mięśni. Pojawiają się też nieszablonowe programy, które np. skupiają się na wybranej partii mięśni lub bazują na muzyce rockowej. Dzięki tej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie.

Spinning to nie tylko trening dający świetne efekty, lecz przede wszystkim świetna zabawa. Na zajęciach poprawimy kondycję fizyczną, zadbamy o zdrowie i świetne samopoczucie, ale też spędzimy miło czas ze znajomymi. Po ciężkim dniu warto oderwać się nieco od rzeczywistości i połączyć przyjemne z pożytecznym. A endorfiny wydzielane podczas treningu same zrobią resztę.

www.wellness.fit.pl