Holedner czy góral? Wybierz swój wymarzony rower!

Niezależnie od tego czy jesteś początkującym cyklistą, jeździsz tylko w weekendy, dojeżdżasz do pracy czy jesteś królem rowerowych tras, ważne jest aby rower dopasować do siebie i swoich potrzeb
2018-04-25 00:00
Udostępnij
Holedner czy góral? Wybierz swój wymarzony rower!

Wiatr we włosach i endorfiny – za to uwielbiamy jazdę na rowerze. Kiedy tylko pierwsze promienie słońca dają sygnał do startu, wyprowadzamy nasze dwukołowce albo zaczynamy rozglądać się za ideałem. Zanim jednak wybierzemy wymarzony rower, zastanówmy się, gdzie najwięcej będziemy go używać – w mieście do omijania korków w drodze do pracy, czy w wolnym czasie do pokonywania tras w terenie. Po podjęciu decyzji warto przyjrzeć się bogatej ofercie rowerów marki BTWIN i Rockrider by Decathlon, które wyróżnia najwyższa jakość wykonania, wytrzymałość materiałów i bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo rowery te objęte są dożywotnią gwarancją na ramę aluminiową i stalową. Wszystkie modele dostępne są zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej, dlatego każdy użytkownik znajdzie wśród nich rower spełniający nawet najbardziej wymagające kryteria.

Rower modny i wygodny

Polskie miasta jeszcze nie przypominają Amsterdamu, ale i u nas powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, a liczba osób, które zamieniają cztery kółka na dwa, wciąż rośnie. To nie tylko bardziej ekologiczny i ekonomiczny środek komunikacji, ale również bardziej komfortowy i często szybszy! Na rynku dostępne są wygodne i stylowe rowery miejskie specjalnie zaprojektowane do jazdy po asfalcie i utwardzonym podłożu. Konstrukcja jednośladów BTWIN by Decathlon pozwala przybrać bezpieczną wyprostowaną pozycję, a kształt ramy – wygodne wsiadanie i zsiadanie. Warto też zwrócić uwagę na wyposażenie modeli tej marki: wygodniejsze siodełka, osłonę napędu, dzięki której nie trzeba obawiać się ubrudzenia ubrania, i praktyczne koszyki na kierownicy, w których przewieziemy bagaże, nie obciążając ramion czy pleców.   W serii rowerów miejskich dostępnych w sieci Decathlon możemy wybierać między modelem Elops, czyli typowym holendrem do jazdy po mieście, i Hoprider – rowerem miejskim przystosowanym również do jazdy poza miastem. Warto zwrócić uwagę na model Elops 500, który posiada aluminiową ramę i przerzutkę ukrytą w piaście tylnego koła, dzięki czemu nie jest narażona na uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest również design. Miejska elegantka na pewno doceni szeroką gamę kolorystyczną rowerów BTWIN by Decathlon, w tym pastelowe odcienie miętowego, błękitnego i różowego.

Rowerem na leśnych ścieżkach

Kolarstwo górskie to sport dla każdego - łączy hobbystów i zawodowców. Pomaga oderwać się od codzienności, zapomnieć o całym świecie, a przede wszystkich korzystać z dobrodziejstw przyrody. Przy zakupie jednośladu MTB (Mountain Terrain Bike) przede wszystkim należy zwrócić uwagę na solidną konstrukcję, niezawodność hamulców i amortyzację. Ponadto, ze względów bezpieczeństwa, rower górski pod pedałami powinien mieć większy prześwit, a jego siodełko powinno znajdować się wyżej niż kierownica. Rowery MTB dostępne w sieci Decathlon dzięki zastosowanym materiałom i parametrom są świetnie przystosowane do jazdy po górach i kamienistym podłożu. W tej linii zaprojektowano różne warianty, które różnią się między sobą klasą komponentów. Wszystkie modele Rockrider 540 wyposażone są w hamulce hydrauliczne, a dodatkowo w serii tej znajdziemy specjalne wersje rowerów MTB dla kobiet.

Komfort i bezpieczeństwo na rowerze

Zarówno górscy wyczynowcy, jak i miejscy cykliści z pewnością docenią produkty, które poprawiają komfort pokonywania kolejnych kilometrów, efektywność treningu, a przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo. W sieci Decathlon czeka na nas szeroki wybór akcesoriów rowerowych: od kompletnej oferty odzieży na rower, przez kask, ochraniacze i rękawiczki, po błotniki, liczniki, stopki, lampki rowerowe czy foteliki dziecięce. Jedno jest pewne: znajdziesz tu wszystko, co jest niezbędne dla prawdziwego rowerowego pasjonata.