Miłość wpływa na nasz system immunologiczny i gojenie się fizycznych ran

Zbliżające się Walentynki to nie tylko czas celebrowania miłości, ale także doskonała okazja do refleksji nad tym, jak nasze uczucia wpływają na zdrowie. Według badania przeprowadzonego przez naukowców z Tulane University, zakochanie się może mieć pozytywny wpływ na naszą odporność. Okazuje się, że miłość nie tylko poprawia nasze samopoczucie, ale także wpływa na nasze zdrowie fizyczne.
Aleksandra Załęska
2024-02-12 11:04
Udostępnij
Miłość wpływa na nasz system immunologiczny i gojenie się fizycznych ran

Badania wykazały, że miłość aktywuje obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć, emocje, skupienie i motywację. Dodatkowo, wpływa korzystnie na samopoczucie i redukuje poziom stresu, co z kolei może prowadzić do obniżenia ciśnienia krwi. Analiza przeprowadzona przez Tulane University pokazała, że kobiety biorące udział w badaniu wykazywały zwiększoną aktywność genów związanych z obroną antywirusową w porównaniu z początkiem testów, co nie wystąpiło u osób, które nie były zakochane. Dodatkowo, badanie opublikowane w magazynie "Current Opinion in Psychiatry" wykazało, że rany fizyczne u osób zakochanych goją się szybciej niż u osób niezakochanych. Ponadto, naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie ustalili, że wyrażanie uczuć przynosi jeszcze większe korzyści zdrowotne niż ich otrzymywanie.

W tym romantycznym czasie marka Waterdrop postanowiła zachęcić do wprowadzenia zdrowych nawyków życiowych poprzez wprowadzenie nowej, limitowanej edycji walentynkowej szklanej butelki termicznej. Waterdrop, znany z ekologicznych Microdrinków bez dodatku cukru i kalorii, dołącza do celebracji miłości i zdrowia.

Niezwykle istotne jest, aby pamiętać o utrzymywaniu zdrowych nawyków, które mogą znacząco wpłynąć na jakość naszego życia. Stosowanie ośmiu kluczowych nawyków, takich jak unikanie palenia papierosów, regularna aktywność fizyczna, radzenie sobie ze stresem, zdrowa dieta, higiena snu oraz aktywne życie społeczne, może przyczynić się do przedłużenia życia nawet o 24 lata. Jednym z tych kluczowych nawyków jest również odpowiednie nawadnianie organizmu. Zaskakujące wyniki analizy przeprowadzonej przez Waterdrop ujawniają, że aż 22% Polaków spożywa zbyt mało wody codziennie. Dlatego też trzymanie butelki wody blisko siebie może być pomocne w pielęgnowaniu tego zdrowego nawyku.

Nowa edycja walentynkowej butelki termicznej ze szkła borokrzemowego o pojemności 600 ml oraz Microdrink Love o smaku granatu, jagody goji i aceroli to propozycja Waterdrop, która łączy romantyzm Walentynek z troską o zdrowie i środowisko.

Waterdrop kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko. Marka stara się być ekologicznym liderem w branży napojów, a ambasadorem oraz inwestorem jest uznany tenisista Novak Djoković. Współpraca z osobowościami takimi jak Rosie Huntington-Whiteley i Conchita Wurst to kolejny krok w kierunku promowania ekologicznych i zdrowych rozwiązań. Waterdrop wierzy w świat bez plastiku i dlatego wprowadza butelki wielokrotnego użytku oraz Microdrinki bez dodatku cukru i konserwantów.