Najlepszy sposób, by wzmocnić organizm

 Na co dzień nierzadko narzucamy sobie niesamowicie szybkie tempo życia, za którym czasem nie sposób nadążyć. W wyniku tego możemy odczuć na własnej skórze skutki przekroczenia pewnej granicy. Czy koniecznie musimy zwolnić, czy może jednak istnieje jakiś sposób, który pozwoli nam przyjąć odpowiedni zastrzyk energii do dalszego działania?
fit.pl
2016-03-22 00:00
Udostępnij
Najlepszy sposób, by wzmocnić organizm

 
Poznać prawdziwą przyczynę zmęczenia


Stan, w którym brakuje nam sił do wykonywania podstawowych czynności, dopada w pewnym momencie każdego z nas. Mamy ograniczone rezerwy energetyczne, jednak ich poziom może różnić się w zależności od człowieka. Nauka wyróżnia dwa typy zmęczenia: ośrodkowe (zwane także ogólnym) i obwodowe (mięśniowe). Nie zawsze jest ono wynikiem nadmiernego wysiłku. Często to jeden z objawów poważniejszych schorzeń, które są czasem trudne do zdiagnozowania we wczesnej fazie. Przykładowo zmęczenie objawiające się nadmierną sennością połączoną z niedoborem żelaza bądź witaminy B12 może wynikać z anemii. Inne schorzenia, któremu towarzyszy ciągły brak siły to m.in.: bezdech senny, niedoczynność tarczycy, choroby nerek, cukrzyca, choroby serca. Ponadto trzeba zaliczyć do tej grupy depresję, która poza problemami natury emocjonalnej może charakteryzować się zmęczeniem. Niewystarczająca ilość godzin snu szybko daje się odczuć. Jeżeli pojawia się dość często, to może doprowadzić do stanu, który nazywamy zespołem przewlekłego zmęczenia. Dlatego też w przypadku dostrzegania u siebie częstego braku sił trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem, które przywróci nam dawny wigor. Szybka poprawa może nastąpić bez potrzeby dużych nakładów finansowych oraz odwiedzania lekarza.

Zmiana destrukcyjnych nawyków
Wzmocnienie organizmu musi być priorytetem u osoby, której wciąż doskwiera zmęczenie. Jednym z pierwszych kroków, jakie należy w takiej sytuacji podjąć to wyregulowanie snu. Chodzi tu nie tylko o optymalną ilość godzin, która waha się w zależności od wieku i indywidualnych potrzeb. Istotne znaczenie ma pora, o której zasypiamy. Zbawienna dla wielu osób okazuje się także drzemka po obiedzie nieprzekraczająca trzydziestu minut. Kiedy uda się nam zmienić nawyki związane ze snem, szybko zaczynamy zauważać, że nie można go w żadnym wypadku bagatelizować. Żeby prawidłowo egzystować, musimy także czerpać energię pochodzącą z pokarmu. Ten niestety staje się coraz mniej odżywczy. Badania prowadzone przez wielu naukowców udowodniły, że w dzisiejszych owocach i warzywach jest znacznie mniejsza ilość witamin, niż kilkadziesiąt lat temu. Przyczyn tego stanu można upatrywać w wielu czynnikach. Na pewno znaczenie ma zmiana technik w rolnictwie przemysłowym nastawionym na ilość, niekoniecznie jakość plonów. Nawet przy zachowaniu tej samej diety nasz organizm otrzymuje coraz mniej niezbędnych składników odżywczych. Problem ten dostrzegły koncerny farmaceutyczne, które przez wiele lat pracowały nad suplementami, które miały zapewnić zażywającemu wszystko, co niezbędne, by tryskać energią każdego dnia.

Minimum obowiązków, maksimum efektów
Opracowanie, a przede wszystkim przestrzeganie diety idealnie zbilansowanej to niezwykle trudne zadanie dla przeciętnego człowieka. Nie każdy dysponuje czasem oraz wiedzą, która pozwoli mu przygotowywać posiłki zapewniające odpowiednią dawkę energii w postaci witamin i innych składników odżywczych. Jednakże nawet i taka osoba nie jest skazana na wieczny niedobór tych elementów. Żeby skutecznie wzmocnić organizm, wystarczy sięgnąć po jedną tabletkę dziennie suplementu bazującego na naturalnych składnikach, jakimi są: ekstrakt z ziaren guarany, ziaren kakaowca oraz liści Yerba Mate. W ten sposób można uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na : witaminę A i D, kwas foliowy, kwas pantotenowy, jod, chrom i wiele innych elementów. Tego typu suplementy są także dostępne w formie tabletek do rozpuszczania, co jest zbawienne dla osób, które mają słabszy żołądek. Co ciekawe, w tej postaci zastrzyk energii trafia do organizmu w niespełna dwadzieścia minut. Więcej informacji na temat tego rodzaju suplementu można znaleźć na stronie Vigorup. Znajdują się tam szczegóły dotyczące składu, dawkowania oraz inne zalecenia zawarte w ulotce.

Obecnie znacznie łatwiej udzielić nam opowiedzieć na pytanie: co na wzmocnienie organizmu zastosować w pierwszej kolejności? Przy użyciu dostępnych bez recepty suplementów możemy szybko stanąć na nogi i wrócić do pełni sił. Zażywając je regularnie, zabezpieczymy się także przed powrotem do stanu, w którym posiadane przez nas zasoby energii zostały wyczerpane niemal do zera.