fit.pl mobile logo

Podaruj dziadkom zdrowie

Babcia i Dziadek to szczególne osoby dla wnuków w każdym wieku. Mali uosabiają z nimi troskę, opiekę, wspólną zabawę. Starszym przywołują na myśl najlepsze wspomnienia z lat beztroskiego dzieciństwa, stanowią autorytet dzięki doświadczeniu i nabytej wraz z wiekiem mądrości życiowej. Niezależnie jednak od wieku dziadkowie kojarzą się z ciepłem domowego ogniska, cierpliwością i ogromnym pokładem miłości. Już niedługo Dzień Babci i Dziadka – pokażmy im, jak bardzo są dla nas ważni

Krótka historia Święta Babci i Dziadka

Mawia się, że rodzice są od wychowywania a dziadkowie od rozpieszczania. Jest w tym sporo prawdy. Niewątpliwie dziadkowie pełnią ważną rolę społeczną. Przekazują wnukom historie minionych lat, uczą „życia” i obdarzają bezwarunkową miłością. Nic więc dziwnego, że dziadkowie doczekali się swojego święta. Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest na całym świecie. W niektórych krajach dziadkowie świętują je tego samego dnia, w Polsce Dzień Babci przypada na 21 stycznia, a Dzień Dziadka na 22 stycznia. Pierwszy Dzień Babci w naszym kraju obchodzony był w 1965 roku, kiedy to wielkiej aktorce Mieczysławie Ćwiklińskiej wręczono na scenie tort z napisem „Dla Babci”. Pomysł spodobał się na tyle, że od 1966 roku ogłoszono Dzień Babci. Dzień Dziadka został wprowadzony później. Początkowo miał przypadać na 30 maja (dzień urodzin Mieczysława Fogga), jednak ostatecznie termin ten się nie przyjął. Samo święto zostało wprowadzone do Polski dopiero w latach osiemdziesiątych XX wieku. Dziś każdy wnuk wie, by pod koniec stycznia pamiętać o Babci i Dziadku.

 

Pomysł na prezent dla babci i dziadka

Babcia i Dziadek kiedyś i dzisiaj to zupełnie inne osoby. Postęp medycyny, większa świadomość dbania o zdrowie, lepsza sytuacja ekonomiczna sprawiły, że osoby starsze obecnie aktywnie uczestniczą w życiu społecznym. Oddają się swoim pasjom, podróżują, dokształcają się na Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

 

Dzisiejsi dziadkowie kojarzą się bardziej z partnerami i autorytetami niż z siedzącymi w bujanym fotelu dziadziusiami. Dlatego prezent z okazji ich święta powinien być przemyślany i zaskakujący. Może to być np. elektryczny koc, komórka dla seniorów lub fotoksiążka. Doskonałym pomysłem jest także ramka z wifi, na którą można w każdej chwili wysyłać zdjęcia. Dzisiejsi Dziadkowie są także bardziej otwarci na nowości – warto więc pomyśleć o zaproszeniu ich na kolację, gdzie serwują jakąś oryginalną kuchnie. Może okazać się, że sushi czy tajskie specjały przypadną im do gustu.

Każda kobieta niezależnie od wieku lubi oddać się w ręce specjalisty, który zadba o jej ciało. Voucher na zabiegi pielęgnacyjne w salonie kosmetycznym, dzień w SPA, masaż, może okazać się strzałem w dziesiątkę przy wyborze prezentu dla Babci. Dziadek także może poczuć się w tym dniu wyjątkowo – jeśli ma brodę ucieszyć go może wizyta w salonie stylizacji brody, jeśli nie jest zwolennikiem zarostu możesz zafundować mu masaż relaksacyjny.

Dziadkowie spędzają aktywnie czas – może zafundować im lekcje golfa, tenisa lub squasha? Bardzo dobrym pomysłem może się także okazać prezent wykonany własnoręcznie (tzw. Prezenty DIY), np. płyta CD z rodzinnymi zdjęciami, ze specjalnie zdobioną okładką. Możemy uporządkować zdjęcia w sposób chronologiczny, najpierw zdjęcia z młodości dziadków, następnie nasze zdjęcia. Możemy także nagrać płytę z ich ukochanymi przebojami. Takie prezenty własnoręcznie zrobione są najbliższe sercu, zwłaszcza jeśli zrobione są przez dzieci. Zapewne każda Babcia i Dziadek wzruszą się, gdy ich mały wnuczek czy wnuczka wręczą mu swoje dzieło.

Poza przyjemnościami zadbajmy także o zdrowie Babci i Dziadka i podarujmy im suplementy diety, dzięki którym pełni sił witalnych będą mogli cieszyć się życiem. Spośród dostępnych na rynku preparatów sięgnijmy po te rekomendowane przez lekarzy np. suplementy DuoLife. Dla osób starszych szczególnie ważna jest ochrona układu krążenia. ProCardiol® firmy DuoLife wspiera pracę serca, chroni naczynia krwionośne oraz reguluje poziom cholesterolu. W skład produktu wchodzą tylko naturalne składniki wyselekcjonowane z całego świata. Ekstrakt głogu, kwiaty hibiskusa, ekstrakt ze skórki z czerwonego winogrona wzmacniają serce, niwelują wolne rodniki, podwyższają poziom „dobrego” cholesterolu. Aronia wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, regulując ich przepuszczalność. Serdecznik łagodzi dolegliwości sercowe o podłożu emocjonalnym, natomiast tarczyca bajkalska dzięki zawartości aktywnych związków o działaniu antyoksydacyjnym skutecznie usuwa metale ciężkie z organizmu oraz hamuje niekorzystne zmiany zachodzące w obrębie naczyń krwionośnych. ProCardiol® przyspiesza także rekonwalescencję po przebytych chorobach układu krążenia. 

Jeżeli chcemy zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu naszych seniorów, doskonałym prezentem będzie ProCholterol® firmy DuoLife. Ten suplement diety pomaga utrzymać cholesterol na optymalnym poziomie. Wykazuje działanie ochronne na układ krążenia, żyły oraz serce. Jest to idealny produkt dla osób, które borykają się z problemami naczyniowo-krążeniowymi. Dzięki zawartości ekstraktu z Brahmi, monokolinie K oraz beta-fitosterolowi preparat reguluje gospodarkę lipidową oraz ułatwia rozkładanie tłuszczu w organizmie, chroni także przed odkładaniem się go w ściankach naczyń. ProCholterol® jest bogaty w kwas foliowy, który jest niezbędny do prawidłowego utlenienia „złego” cholesterolu a także czosnek, który zapobiega zwapnieniu żył.

 

Jak mówi przysłowie: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Dbajmy zatem o naszych seniorów każdego dnia, nie tylko w ich święto. Pokazujmy im, jak bardzo są dla nas ważni. Zaopiekujmy się nimi, tak samo jak oni opiekowali się nami przez całe życie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl