Śniadanie uchodzi za najważniejszy posiłek w ciągu dnia i jest w tym sporo prawdy. Jego pominięcie powoduje problemy z nadwagą i układem pokarmowym. A zastępowanie śniadania kawą to prawdziwa zbrodnia dla żołądka. Śniadanie uchodzi za najważniejszy posiłek w ciągu dnia i jest w tym sporo prawdy. Jego pominięcie powoduje problemy z nadwagą i układem pokarmowym. A zastępowanie śniadania kawą to prawdziwa zbrodnia dla żołądka.
2017-07-10 00:00
Udostępnij
Zdrowe pomysły na śniadanie

 Ale śniadanie nie tylko powinno pojawić się w naszym menu – najlepiej, żeby było także pełne witamin. Oto zdrowe pomysły na śniadanie, które warto wprowadzić do swojej kuchni.

Zdrowe pasty zamiast wędlin i parówek

Jeśli lubimy klasyczne śniadania w postaci kanapek, warto sięgać po pieczywo razowe lub pełnoziarniste. Unikniemy wtedy skoków cukru we krwi i dostarczymy sobie ważnych substancji mineralnych, które są zawarte w nieoczyszczonych ziarnach. Ważne jest też to, co kładziemy na kromce chleba. Nie kupujmy nafaszerowanych chemią wędlin, a zamiast tego poświęćmy odrobinę czasu na przygotowanie własnych past do pieczywa. Można je robić niemal ze wszystkiego: warzyw, jajek czy roślin strączkowych.

Pysznym pomysłem na śniadanie jest hummus z cieciorki. Co prawda ciecierzycę trzeba gotować dosyć długo, jednak efekt jest tego wart. Dokładny przepis na hummus z cieciorki domowej roboty znajdziecie na stronie jedzmy-zdrowo.pl.

Naturalne płatki i ziarna – prawdziwa bomba energetyczna

Prawdziwie królewskim, bo bogatym w witaminy i substancje mineralne śniadaniem są płatki owsiane. Można je przyrządzać zarówno na mleku, jak i na wodzie. Do płatków możemy dodać ziarna słonecznika, otręby, zmielone orzechy i świeże lub suszone owoce. Z płatkami świetnie komponuje się też cynamon. Ciekawy i zdrowy pomysły na płatki owsiane na wodzie można znaleźć na stronie jedzmy-zdrowo.pl

To, co pijesz, też jest ważne

Zapomnijmy o kawie pitej na czczo. Zamiast tego wybierzmy ciepłą wodę z cytryną, która pobudza metabolizm i oczyszcza organizm. Doskonale sprawdzą się również herbaty ziołowe oraz kawa zbożowa.

Jeśli wprowadzimy do swojego menu zdrowe pomysły na śniadanie, szybko zauważymy, że w ciągu dnia mamy więcej energii i dłużej możemy funkcjonować na pełnych obrotach. To naprawdę działa!