Witam! Moja waga zawsze była w granicach 49-52 kg przy wzroście 166cm. W ciąży sporo przytyłam. Parę dni po porodzie ważyłam 77 kg i postanowiłam wrócić do dawnej figury. Przez ten czas jadłam tylko ciemne pieczywo, dużo jogurtów, obiady zawsze gotowane na parze, chudy rosół, piłam dużo wody i całkowicie wyeliminowałam słodycze i śmieciowe jedzenie. W ciągu 6 miesięcy zrzuciłam 23 kg. Jednak wtedy waga się zatrzymała na 54kg i przez 3 miesiące ani drgnęła. Na co dzień zajmuję się domem i dzieckiem, więc moja aktywność fizyczna ogranicza się do prac domowych i opieki nad maluszkiem. Jem nadal w taki sam sposób jak wtedy, gdy chudłam - dlaczego więc waga stoi? Chciałabym schudnąć jeszcze 4 kg, co powinnam zrobić? Dodam że karmię dziecko piersią. Proszę o poradę!
fit.pl
0000-00-00 00:00
Udostępnij
Z Pani opisu wynika, że organizm obniżył podstawową przemianę materii i przystosował się do obniżonej podaży energii. Trudno mi oceniać Pani dietę, bo nie wiem, ile gramów białka na kilogram masy ciała białka Pani spożywa. Schudła Pani bardzo dużo w dość krótkim czasie. To dla organizmu szok, tym bardziej, że układ hormonalny po ciąży jeszcze jakiś czas dochodzi do siebie.

Wyjścia są dwa: albo spróbuje Pani „podkręcić” metabolizm aktywnością fizyczną, albo skorzysta z profesjonalnej porady dietetycznej – dieta powinna być dopasowana do Pani potrzeb. Samemu nie ma co czynić eksperymentów, bo tylko można sobie zaszkodzić. Zapraszam zatem do poradni dietetycznej FIT.pl.

dr Aleksandra Czarnewicz-Kamińska