Jednym z najczęściej podejmowanych wyzwań noworocznych, obok rzucania palenia, jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Jest to jedno z tych postanowień,  w którym wyjątkowo trudno nam wytrwać. W ciągu pierwszych dni i tygodni twardo trzymamy się diety i chodzimy na siłownię, jednak z czasem odpuszczamy… Co zrobić by wytrwać w noworocznym postanowieniu przez kolejne 364 dni i osiągnąć, a potem utrzymać upragnioną wagę?
2017-01-17 00:00
Udostępnij
Z nową figurą w NOWY ROK

Fenomen noworocznych postanowień

Nowy Rok to taka symboliczna data, kiedy obiecujemy sobie, że coś w naszym życiu się zmieni. Przełom roku zachęca do bilansów, podsumowań i okazuje się, że wiele spraw wymaga rewizji. Idealną datą na wprowadzanie zmian jest 1 styczeń, lubimy bowiem zaczynać od konkretnego terminu – od poniedziałku, od następnego miesiąca czy właśnie od Nowego Roku. Na liście najczęstszych postanowień noworocznych, na samym szczycie widnieje redukcja wagi, a co się z tym wiąże - rozpoczęcie diety i zapisanie się na siłownię, basen czy po prostu bieganie. Często zaczynamy bardzo intensywnie, jednak zapał trwa krótko i okazuje się, że kończymy rok z tą samą lub większą wagą, a dodatkowo pełni frustracji z powodu poniesionej porażki. Aby w kolejnym roku odnieść sukces na tym polu trzeba przede wszystkim zmienić podejście. Samo postanowienie nie zrobi z nas szczupłych, wymaga to podjęcia pewnych kroków i konsekwentnego ich przestrzegania. W naszym postanowieniu warto też uwzględnić fakt, że pojawią się gorsze dni, przeszkody, które uniemożliwią nam na jakiś czas realizowanie tego co sobie przyrzekliśmy (choroba, niedyspozycja spowodowana menstruacją, złe samopoczucie itp.). To, że w chwili słabości skusisz się na czekoladę, czy wyjdziesz na piwo i zjesz burgera ze znajomymi nie znaczy, że musisz się zamęczać wyrzutami sumienia. Takie incydentalne działanie z pewnością nie zaburzy Ci planu na szczupłą sylwetkę, jeśli sukcesywnie będziesz o nią zabiegać. Uświadom sobie, że takie dni się zdarzają, ale ważne, aby potem powrócić do swoich zdrowych nawyków. Nie traktuj tego jako porażkę i nie poddawaj się przy pierwszym złamaniu danej sobie obietnicy. Wprowadzenie zdrowego stylu życia wymaga czasu i konsekwencji - trzeba o tym pamiętać!

Plan na szczupła sylwetkę w nowym roku

Skoro zdecydowałaś się, że wraz z Nowym Rokiem zaczniesz się odchudzać, powinnaś wcześniej opracować plan. Samo rozpoczęcie diety i ćwiczeń może nie wystarczyć – ważne jest, aby dostosować podjęte działania do swojego organizmu. Równie ważna w tym zadaniu jest motywacja. Możemy wyróżnić  motywację zewnętrzną – odchudzamy się bo np. rodzina twierdzi, że powinniśmy, oraz motywację wewnętrzną – czyli robimy to dla nas samych. Kluczem do sukcesu jest ten drugi rodzaj motywacji, kiedy my sami chcemy dobrze się czuć, zdrowo się odżywiać, lepiej wyglądać. Aby osiągnąć sukces warto ustalić sobie małe cele np. w ciągu miesiąca zrzucę 1kg i jeśli to osiągniemy nagrodzić się np. wyjściem do kosmetyczki, kupnem perfum czy jakiegoś drobiazgu. Takie małe sukcesy motywują nas, a gdy je podsumujemy pod koniec roku okaże się, że odnieśliśmy ogromne zwycięstwo nad swoimi słabościami.

Podczas odchudzania z pewnością pojawią się pokusy – oczywiście jak już wcześniej było wspomniane, jeśli raz na jakiś czas im ulegniesz nic się nie stanie, ważne jednak, abyś powróciła potem do diety. Jeśli natomiast pokusy będą pojawiać się częściej, powinnaś wypracować swój własny sposób oporu – może to być np. własne zdjęcie kiedy byłaś szczuplejsza przyczepione do lodówki, czy zakup spodni o rozmiar za małych, cokolwiek co w chwili słabości pomoże Ci wytrwać. W odchudzaniu poza motywacją liczą się konkretne działania, czyli przeorganizowanie swojego dotychczasowego sposobu odżywiania i połączenie tego z wysiłkiem fizycznym. W Internecie jest mnóstwo diet, które obiecują szybkie efekty, jednak lepiej skorzystać z usług dietetyka, który ustali sposób odżywiania dostosowany do Twojego organizmu.

Wbrew pozorom, aby organizm tracił kilogramy trzeba dostarczać mu pożywienia, dzięki czemu przyspieszysz metabolizm. Podczas diety warto wesprzeć się suplementami diety takimi jak np. ProSlimer®, które nie tylko pomogą w walce z nadwagą, ale także uzupełnią brakujące minerały i witaminy. ProSlimer® pobudza procesy metaboliczne, sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej oraz regulacji gospodarki wodnej organizmu. Produkt wspomaga redukcję masy ciała a następnie utrzymanie jej na prawidłowym poziomie, jednocześnie dostarczając ważnych dla funkcjonowania organizmu witamin i minerałów. W składzie suplementu znajdziemy ekstrakt z owoców Garcinia Cambogia, która zmniejsza łaknienie,  przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawia metabolizm glukozy, poprawiając wydolność organizmu podczas ćwiczeń.

Ekstrakt z owoców Acai, znajdujący się w produkcie, dzięki dużej zawartości błonnika, przyspiesza przemianę materii, reguluje poziom cholesterolu we krwi, zapewnia długotrwałe uczucie sytości pomagając kontrolować i stopniowo ograniczać ilość spożywanych kalorii. Poza tym owoce jagody Acai chronią organizm przed wyjałowieniem podczas odchudzania oraz zmniejszają ochotę na słodycze. ProSlimer® dzięki zawartości ekstraktu z owoców Goji utrzymuje prawidłowe stężenie cukru we krwi a zawarty w nim błonnik poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Ekstrakt z młodego jęczmienia zawiera z kolei żywe enzymy trawienne, które poprawiają pracę układu pokarmowego, usprawniają przemianę materii oraz oczyszczają organizm z toksyn. Dwa pozostałe składniki preparatu: ekstrakt z zielonej kawy redukuje łaknienie oraz przyspiesza spalanie tłuszczu, natomiast kwas chlorogenowy spowalnia wydzielanie glukozy do układu krwionośnego, zapobiegając nadmiernemu przyrostowi masy ciała i magazynowaniu tłuszczów.

Bogactwo składników ProSlimer® zapewnia doskonałe wsparcie - w walce o szczupłą sylwetkę. W zrzuceniu kilogramów poza właściwą dietą ważna jest aktywność fizyczna. Nie każdy rodzaj ćwiczeń zbliży Cię do upragnionego celu dlatego, w tym przypadku także lepiej skonsultować się z trenerem, który dobierze Ci odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Warto także zmienić swoje codzienne nawyki i w życiu codziennym wybierać schody zamiast windy, przejść przystanek zamiast jechać autobusem, wybierać aktywność zamiast bierności. Twój organizm z pewnością podziękuję Ci za te wybory, nie tylko szczupłą figurą ale i lepszym zdrowiem!

 

„Schudnę w 2017 roku” - to postanowienie może się zrealizować. Rozsądek i zdrowe podejście pozwolą Ci się przygotować do tego zadania. Z właściwą motywacją, dietą wspartą odpowiednią suplementacją i ćwiczeniami pod koniec roku (a może i wcześniej?!) będziesz mogła z dumą odkreślić to postanowienie jako zrealizowane.