Ocatagym to rewolucyjny pomysł terapeutyczny, który jest bardzo pomocny w walce z bólami kręgosłupa. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest wzmacnianie głównych grup mięśni układu mięśniowo-szkieletowego  
fit.pl
2012-06-25 00:00
Udostępnij
Octagym – ruch bez bólu

- Jest to urządzenie stworzone przez człowieka, który miał duże problemy z kręgosłupem. Zbierając doświadczenia z kolejnych rehabilitacji, zebrał grupę osób, które zajmują się rehabilitacją kręgosłupa. Jest to patent niemiecki. Urządzenie można zablokować w ponad 570 pozycjach, co 15 stopni w obrębie pełnej sfery kuli i wykonywać wszelkie ćwiczenia z rehabilitantem. W zależności od ułożenia kąta, osoba ćwicząca ma mniej lub bardziej obciążony kręgosłup – wyjaśnił nam działanie sprzętu Piotr Matczak podczas tragów Fit Expo.

Octagym to kompletnie nowy system treningu i wielowymiarowej terapii przeznaczonej dla mięśni grzbietowych i pośladkowych. Trener, pracując z osobą ćwiczącą ma możliwość pracy przy użyciu obu dłoni, w ten sposób zapewniając pomoc i prawidłowość sekwencji ruchu przy blokowaniu urządzenia w różnych pozycjach. To oznacza, że obciążające i stresowe sytuacje, których doświadczamy w codziennym życiu mogą być idealnie symulowane przez Octagym. Dzięki temu zarówno ludzie trenujący, jak i amatorzy zauważają postępy w swojej koordynacji i możliwościach adaptacyjnych mięśni wskutek ćwiczeń. Pozytywne zmiany, takie jak uwolnienie od bólu i zwiększone możliwości ruchu są widoczne i odczuwalne po krótkim czasie.

Ćwiczenia na Octagym są jednakowo odpowiednie dla sportowców, jak i dla pacjentów cierpiących na bóle pleców, zarówno dla działań zapobiegawczych, jak i dla doskonalenia wyników, które mogą osiągnąć ambitni amatorzy i profesjonalni sportowcy.

Octagym oferuje szeroką paletę możliwości ćwiczeń. Ponieważ można ustawić go w małych odstępach mierzących 15 stopni, in tensywność i stopień trudności może być ustalony od bardzo łatwego do niezwykle trudnego, w ten sposób dopasowując go do potrzeb osoby ćwiczącej.

Nie ma żadnych granic przy swobodnym treningu, wszystko – od najmniejszych sekwencji ruchu do treningu koordynacji i zapobieganiu upadkom – jest możliwe przy wykorzystaniu Octagym.

www.fit.pl