Gra w golfa ostatnio bije rekordy popularności, jako jeden z najmodniejszych i najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu. Przy golfie załatwiane są nie tylko sprawy biznesowe, ale toczy się także życie towarzyskie. Jednak nie zapomniajmy, że golf to również doskonały sposób na zadbanie o naszą kondycję fizyczną.
fit.pl
2006-05-02 00:00
Udostępnij
Aktywność tygodnia: golf
Gra w golfa ostatnio bije rekordy popularności, jako jeden z najmodniejszych i najlepszych sposobów spędzaniagolf1 wolnego czasu. Przy golfie załatwiane są nie tylko sprawy biznesowe, ale toczy się także życie towarzyskie. Jednak nie zapomniajmy, że golf to również doskonały sposób na zadbanie o naszą kondycję fizyczną.

Pierwsze kroki w tym gentelmeńskim sporcie nie wymagają żadnych przygotowań, zakupów, wydatków. Wystarczy sama chęć, odpowiednia ilość czasu i, co bardzo istotne, położone niedaleko pole golofwe. Początkowo koszty nie są duże, a obsluga takiego miejsca jest zazwyczaj życzliwa i na pewno chętnie pomoże przy wybraniu odpowiedniego sprzętu.

Sama gra polega na wbiciu piłeczki do dołka możliwie najmniejszą ilością udeżeń, odpowiednio dobranymi kijami. Kije golfowe są przystosowane do trzech podstawowych elementów gry w golfa. Pierwszy element to uderzenie z TEE. Drugi gra na FAIRWAY'u. Trzeci gra na GREEN'ie.

TEE to nazwa miejsca z którego się rozpoczyna grę na każdym dołku. Potrzebny jest tu kij, którym można uderzyć piłkę tak by poleciała bardzo daleko.golf2 Wykorzystywane w tym elemencie gry kije to DRIVER lub WOOD. Na FAIRWAY'u najczęściej gra się kijem IRON.

Golf nie wymaga od grającego specjalnych predyspozycji. Jeśli jesteśmy ogólnie sprawni fizycznie – to możemy grać. Golf wymaga co prawda długich spacerów (jedna runda to około 8-10 kilometrów), ale to nie powinno nikomu zaszkodzić. Wręcz odwrotnie, długi spacer na polu jest często jedynym spacerem na jaki mamy ochotę. Jeśli natomiast ktoś nie może pokonywać tak długich dystansów może wypożyczyć melex i zamiast spaceru jeździć nim po polu.

Jest to sport dla ludzi w każdym wieku. Grać mogą dzieci, nastolatkowie, dorośli a także ludzie w podeszłym wieku. Nie ma to żadnego znaczenia. Dopóki możemy uderzyć piłkę kijem i póki widzimy, gdzie leci nasza piłka dopóty możemy grać w golfa. Dla każdego przedziału wiekowego producenci sprzętu opracowali specjalne rodzaje kijów mające na celu ułatwić i uprzyjemnić grę.
 

www.fit.pl