Ćwiczenia po ciąży dla mam - trening na placu zabaw

Każda mama chciałaby wrócić jak najszybciej do formy sprzed ciąży. Jak zgubić nadprogramowe kilogramy? To proste ćwicząc z dzieckiem! A okazji do ćwiczeń jest bardzo dużo. Jedną z nich jest na przykład plac zabaw. Jak ćwiczyć na placu zabaw, gdy dziecko się bawi? Prezentuje Anna Dziedzic - FitMom  
fit.pl
2015-05-12 00:00
Udostępnij
Ćwiczenia po ciąży dla mam - trening na placu zabawWzmacnianie rąk, nóg i brzucha na placu zabawaĆwiczenie 4a - 4b

Pozycja wyjściowa - szeroki przysiad twarzą do zjeżdżalni, kolana i stopy na zewnątrz, plecy proste - łapiemy dziecko pod pachy i wykonujemy wyjście w górę, podnosząc dziecko, a następnie wracamy do przysiadu. Powtarzamy 15 razy.

Ćwiczenie 5a - 5b

Pozycja wyjściowa - przysiad przed dzieckiem, kolana nie przekraczają linii palców, plecy proste. Pracujemy rękoma, przyciągając i odpychając kierownicę (dynamikę ćwiczenia dostosuj do wieku dziecka). Powtórz 15 razy.

Ćwiczenie 6a - 6b

Pozycja wyjściowa - siad na urządzeniu, dziecko sadzamy na kolanach, twarzą do nas. Pięty unosimy wyżej niż biodra, brzuch napięty, plecy proste. Podciągamy się na rękach do przodu i do tyłu. Powtórz 15 razy.

 

Wzmacnianie rąk i nóg przy huśtawceĆwiczenie 7a - 7b

Pozycja wyjściowa - przysiad przy huśtawce, kolana nie przekraczają linii palców, plecy proste, brzuch napięty. Łapiemy huśtawkę od góry (nachwytem) i przyciągamy dziecko do siebie. Powtórz 15 razy.

Ćwiczenie 8a - 8b

Pozycja wyjściowa - stajemy przed huśtawką, nogi na szerokość bioder, stopy i kolana skierowane na zewnątrz. Popychamy huśtawkę wykonując przysiad. Pamiętajmy, aby zachować bezpieczną odległość. Powtórz 15 razy.

Ćwiczenia przygotowała Anna Dziedzic - www.fitmom.plwww.facebook.com/pages/Fit-Mom/317010611803817

www.fit.pl